MojAndroid

Mať predpoveď počasia po ruke je samozrejmosťou. Čoraz viac ľudí považuje za dôležité mať kvalitnú aplikáciu počasia vo svojom smartfóne. Dnes si predstavíme jednu z nich.

Flowx je prehľadná aplikácia počasia od štúdia Enzure Digital. Po spustení aplikácie sa zobrazí predpoveď na niekoľko dní. Poďme si trochu rozobrať aké možnosti aplikácia poskytuje.

Po kliknutí na nastavenia v ľavom hornom rohu sa dostaneme do menu aplikácie. Odporúčam ísť rovno do nastavení. V nich si dá vybrať všetko potrebné. Dá sa tu určiť v akých jednotkách sa vám budú zobrazovať jednotlivé údaje.

       

Keď je všetko nastavené, môžeme si užívať naozaj jednoduché používanie aplikácie. Vo vrchnej časti je niekoľko dôležitých ukazovateľov. Oranžové číslo zobrazuje najvyššiu dennú teplotu a modré zase najnižšiu. V grafe pod číslami sú hodnoty pre oblačnosť, rýchlosť vetra a možnosť zrážok. V ďalšom grafe hneď pod ním je zobrazený vývoj teploty.

Ďalej sa dostávame k najvýraznejšej vlastnosti tejto aplikácie a tou je mapa. Ľahkým posunutím prsta po obrazovke zľava doprava sa zobrazí vývoj pre nasledujúcich niekoľko dní. Do určitej mieri ste sami pánmi v možnostiach zobrazenia. Úplne dole sú jednotlivé ikony pre zobrazenie celkovej oblačnosti, teploty a ďalších. Maximálne môžete mať naraz zobrazené dva a k tomu smer vetra, ktorého ikona sa nachádza vpravo dole.

       

V prípade, že vás aplikácia zaujala, je k dispozícii na Google Play bezplatná verzia. Nakoľko sa vám pri tejto budú zobrazovať aj reklamy, vývojár má k dispozícii aj 2 platené verzie. Aké výhody prináša jednorázový poplatok sa dozviete v nastaveniach aplikácie v položke “Store”.

Nás na aplikácii zaujala hlavne prehľadnosť, rýchle nastavenia a zobrazenie vývoju počasia len pomocou jedného “swipe-u”.

Verzia: 2.232
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.232
Aktuálna cena: Zdarma
23.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+