MojAndroid

Nestáva sa často, aby nový alternatívny launcher zaujal širokú verejnosť tým, že jednoducho dobre funguje. Na trhu je množstvo vydarených launcherov a je iba na vás, ktorý si zvolíte pre každodenné používanie. Na výber máte jednoduché launchery s minimalistickým dizajnom či aplikácie plné funkcií a nastavení, ktoré potešia aj najnáročnejších užívateľov. Nový titul Flow Home je prienikom medzi veľmi pekne spracovanými launchermi a tými, ktoré ponúkajú množstvo užitočných funkcií.

Napriek bohatým nastaveniam je launcher Flow Home v základnom zobrazení čistý a prehľadný, čo je niečo, čo dnes nemôžeme povedať o množstvo launcherov na trhu. Hlavnou myšlienkou launcheru je zmeniť nudné domovské obrazovky plné ikon, no zároveň ponúknuť rýchly prístup ku všetkým aplikáciám. Tie sú skryté za jednoduchým gestom posunutia po obrazovke, ktoré odhalí všetky aplikácie a pre rýchlejšiu orientáciu je k dispozícii aj šikovný vyhľadávací nástroj.

Samotné domovské obrazovky sú nahradené multimediálnym obsahom zo služieb, ktoré používate. Môže ísť o správy z Facebooku a Twitteru, obrázky z Instagramu, ale aj najaktuálnejšie novinky z Feedly. Všetko sa zobrazí v prehľadnej mriežke priamo na domovských obrazovkách a vy môžete s obsahom manipulovať aj bez toho, aby ste museli spustiť konkrétnu aplikáciu. Najväčšia pozornosť je ale upriamená na upozornenia, ktoré sú vždy na vrchu všetkého tohto obsahu a aj v tomto prípade máte k dispozícii nástroje na prácu s upozorneniami aj bez nutnosti spúšťania konkrétnej aplikácie.

Flowhome-Launcher-screenshots (1) Flowhome-Launcher-screenshots (2) Flowhome-Launcher-screenshots (3)

Toto sú funkcie, ktoré ocenia najmä nenároční užívatelia, ktorí chcú nejakú zmenu a zároveň nechcú tráviť veľa času nastavovaním launcheru. Ak si ale radi prispôsobujete všetky časti systému, tešiť sa môžete na množstvo farebných tém, pomocou ktorých si môžete prostredie nastaviť ešte lepšie. Launcher je tiež kompatibilný s väčšinou balíčkov ikon, ktoré nájdete v obchode Play, a tak sa môžete tešiť aj na tento užitočný grafický doplnok.

Flowhome-Launcher-screenshots Flowhome-Launcher-screenshots (4) Flowhome-Launcher-screenshots (5)

Čo je ale na launcheri Flow Home najlepšie, je to, ako dobre funguje. Aplikácia je plynulá a rýchla a v niektorých prípadoch možno funguje aj lepšie ako predinštalovaný launcher vo vašom zariadení. Samozrejme, zmeny oproti originálnemu launcheru z čistého Androidu sú obrovské, a tak bude táto aplikácia vyhovovať skôr tým užívateľom, ktorí radi experimentujú. Ak ale medzi nich patríte, táto novinka je pre vás ako stvorená. Keďže je ale titul ešte iba v Beta verzii, pripravte sa možné drobné nedostatky či nedokonalosti, ktorých by ale nemalo byť veľa.

Verzia: beta21
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: beta21
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: PhoneArena

1.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+