MojAndroid

Spoločnosť FLIR je dobre známa svojou technológiou dostupných termokamier. Svoju technológiu úspešne implementovala aj do smartfónu CAT S60, ktorý má túto kameru zabudovanú v rámci svojej odolnej konštrukcie. Teraz prichádza už tretia generácia kamery FLIR One a prvá generácia modelu FLIR One Pro.

Náš tip
CAT S60 – termokamera je iba čerešničkou na torte | RECENZIA

Nové zariadenia FLIR One stále používajú patentovanú technológiu multispektrálneho dynamického zobrazovania (MSX®). Snímky z týchto kamier sa môžu použiť pre vyššiu bezpečnosť určitých objektov, monitorovanie životného prostredia či sledovanie iných outdoorových aktivít.

Termokamery majú po novom aj vylepšený, nastaviteľný konektor, vďaka ktorému je jednoduchšie uchytiť kameru aj na zariadeniach s púzdrom. Mobilná aplikácia FLIR One prináša tipy ako najlepšie zúžitkovať vaše multimediálne zábery z termokamery a prináša tiež možnosť zdieľania. Poteší podpora vybraných modelov inteligentných hodiniek s Androidom.

Náš tip
FLIR predstavuje novú generáciu termovízie pre smartfóny aj drony

Novinka FLIR One Pro sa líši od ostatných kamier najmä robustným spracovaním a schopnosťou prežiť pád až do výšky 1,8 metra. To dáva zmysel najmä z pohľadu, že väčšina používateľov tejto kamery ju bude využívať pravdepodobne v drsnejších podmienkach. Kamera FLIR One Pro je tak schopná odolávať určitým pádom, škrabancom či ľahkému mechanickému poškodeniu.

Tretia generácia kamery FLIR One prichádza s cenou 245,99 eur. Odolná FLIR One Pro bude stáť 491,99 eur. Obe termokamery si môžete predobjednať už teraz prostredníctvom oficiálnej stránky výrobcu. Odosielanie zákazníkom je na pláne koncom tohto mesiaca.

Zdroj: androidcommunity

8.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+