MojAndroid

Ak do svojej inteligentnej domácnosti hľadáte vhodný spôsob, ako ovládať hudobný prehrávač, tak už nemusíte. Na Kickstarteri totižto aktuálne prebieha kampaň na získanie finančných prostriedkov k výrobe zariadenia Flipp. Ide o diaľkový ovládač, ktorý sa svojim konceptom a fungovaním od iných výrazne odlišuje.

Flipp je funkčne veľmi jednoduché, no za to praktické zariadenie, ktoré  sa svojim dizajnom hodí do každej domácnosti. Rozdelený je na dve strany, ktoré sú farebné odlíšení a z ktorých každá plní inú funkciu. Svetlá ovláda napríklad hlasitosť a umožňuje prehrávanie zastaviť alebo znova spustiť. Tá tmavšia je určená pre posúvanie medzi skladbami alebo prepínanie medzi playlistami.

Hlavnou myšlienkou Flippu je to, že pre prehrávanie hudby už nepotrebujete svoj smartfón. Ten nie je práve najspoločenskejším zariadením, navyše, ide o súkromnú záležitosť a nikto nechce, aby sa niekto iný prehrabával v jeho zariadení. To už nemusíte, keďže Flipp môže ovládať ktokoľvek, kto ho dostane do ruky.

Zariadenie funguje úplne samostatne a k reproduktorom sa pripája cez hub prostredníctvom WiFi. Flipp je kompatibilný s reproduktormi Sonos a Spotify Connect. Navyše, k jednej centrálnej jednotke môžete pripojiť viacero ovládačov, ktoré sa postarajú o ovládanie viacerých audio systémov.

Aktuálne bol projekt už úspešne financovaný, no môžete si ho ešte stále predobjednať. Na Kickstarteri je dostupná za probližne 80 dolárov s tým, že prvé kusy majiteľom dorazia koncom tohto roka.

https://www.youtube.com/watch?v=_ceqzoPabYI

 

 

26.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+