MojAndroid

Adobe flash player už v Google Play Store nenájdete a spoločnosť 15. augustom oficiálne skončila s jeho podporou pre operačný systém Android. Flash je však aj naďalej veľmi rozšírený a nástup HTML 5, ktorý ma Flash nahradiť, je len pozvoľný. Nejeden používateľ Androidu tak bude rozhorčený nad rozhodnutím, ktoré spoločnosť Adobe učinila. Našťastie stále existuje spôsob, ako Flash do Androidu dostať a vďaka developerovi MoDaCo je teraz aj veľmi jednoduchý.

Stačí ak si z Google Play nainštalujete aplikáciu Flash Downloader, po ktorej otvorení sa automaticky stiahne posledná verzia Flash Playeru vo forme .apk súboru. Ten si samozrejme môžete stiahnuť aj z iných zdrojov, aplikácia od MoDaCo však sťahuje aplikáciu priamo zo serverov spoločnosti Adobe. Aj pri tejto verzii však platí to, že už nemôžete očakávať žiadnu oficiálnu podporu, ktorá by opravovala bezpečnostné chyby. Pre funkčnosť flashu na webových stránkach, tak budete musieť podstúpiť určité bezpečnostné riziko, ktoré sa skrýva za neopravenými bezpečnostnými dierami aplikácie. Tiež nie je isté, či Adobe súbor zo svojich serverov nevymaže. Ak áno, potom sa budete musieť spoliehať už len na súbory poskytnuté Android komunitou.

Zdroj: androidpolice

17.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+