MojAndroid

Adobe flash player už v Google Play Store nenájdete a spoločnosť 15. augustom oficiálne skončila s jeho podporou pre operačný systém Android. Flash je však aj naďalej veľmi rozšírený a nástup HTML 5, ktorý ma Flash nahradiť, je len pozvoľný. Nejeden používateľ Androidu tak bude rozhorčený nad rozhodnutím, ktoré spoločnosť Adobe učinila. Našťastie stále existuje spôsob, ako Flash do Androidu dostať a vďaka developerovi MoDaCo je teraz aj veľmi jednoduchý.

Stačí ak si z Google Play nainštalujete aplikáciu Flash Downloader, po ktorej otvorení sa automaticky stiahne posledná verzia Flash Playeru vo forme .apk súboru. Ten si samozrejme môžete stiahnuť aj z iných zdrojov, aplikácia od MoDaCo však sťahuje aplikáciu priamo zo serverov spoločnosti Adobe. Aj pri tejto verzii však platí to, že už nemôžete očakávať žiadnu oficiálnu podporu, ktorá by opravovala bezpečnostné chyby. Pre funkčnosť flashu na webových stránkach, tak budete musieť podstúpiť určité bezpečnostné riziko, ktoré sa skrýva za neopravenými bezpečnostnými dierami aplikácie. Tiež nie je isté, či Adobe súbor zo svojich serverov nevymaže. Ak áno, potom sa budete musieť spoliehať už len na súbory poskytnuté Android komunitou.

Zdroj: androidpolice

17.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

10 odpovedí na “Flash Downloader: stiahnite si Flash Player pre Android pomocou aplikácie”

  1. Po nainstalovani appky mi zacalo stahovat flash, po nainstalovani flashu mi v prehliadaci nejde flash content, v nastavenia ho mam povoleny, SGS2 cyanogenmod 9, ma niekto podobny problem?

    • Nakoniec som ten flash co mi nainstalovalo vymazal a vo webovej verzii play store som nasiel normalne adobe flash a nasledne som to naistaloval, funguje.

    • Nakoniec som ten flash co mi nainstalovalo vymazal a vo webovej verzii play store som nasiel normalne adobe flash a nasledne som to naistaloval, funguje.

  2. Dá sa ten flash nainštalovať aj do Chromu ? Na S III mi to funguje len v stavanom prehliadači.

  3. Dobrý, mam novu galaxy s3, ked som si dal google play, tak som tam nenasiel flash, zacal som hladat po nete, potom ma to odkazalo na market na stranku s flashom, ale nejde ho stiahnut , pise ze neni dostupny vo vasej krajine, pritom zijem na slovensku, neviete co s tym?, som celkom sklamany

  4. Ten link nefunguje, ja uz si fakt neviem rady ako na galaxy s3 stiahnut flash :(

  5. A ked flash najdem na markete tak pise ze je nedostupny pre moju krajinu

  6. Takze v mojom pripade (Samsung Galaxy Note 10.1 s Android 4.0.4), som si stiahol poslednu vydanu verziu Flash Player 11.1 priamo z oficialnej stranky Adobe.com a vsetko funguje ako ma. Predtym som vsak musel manualne odinstalovat verziu FP 10.3 (ktoru som mimochodom stiahol z Blackmarketu a nefungovala). Nebol u mna dokonca ani nutny restart systemu. Takze nejake to stahovanie downloaderov apod. je uplne zbytocne.

    Priamy link na Flash Player 11.1 pre Android 4.0.x: http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/installers/archive/android/11.1.115.27/install_flash_player_ics.apk

    Link na adobe.com stranku s archivom vsetkych Flash Player-ov pre Android: http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

    Pokial tento post niekomu pomohol, tak prosim like, alebo koment.

+