MojAndroid

Ak aspoň občas sledujete dianie na poli Android hier alebo vám niekto odporučil hru, vďaka ktorej máte chuť hodiť smartfón o stenu po 5 minútach, určite poznáte titul Flappy Bird. Tá si pre svoju jednoduchosť a zároveň aj náročnosť hrania rýchlo vybojovala milióny fanúšikov nielen na systéme Android. Vďaka rozhovoru s autorom hry, vietnamským developerom Dongom Nguyenom, ktorý priniesol portál The Verge, máme predstavu, ako je tento stresujúci titul skutočne úspešný.

Flappy-Bird-Android-hry

Vďaka reklamám v rámci Android a iOS verzie hry pribúda na Nguyenov účet v priemere neuveriteľných 50 000 dolárov každý deň. Hra bola pritom stiahnutá už 50 miliónov krát a nazbierala viac než 47-tisíc hodnotení v AppStore, čo je približne rovnaký počet než akým disponujú aplikácie ako Gmail alebo Evernote. Takýto úspešný titul vytvárajú a vymýšľajú herné štúdiá niekoľko mesiacov, no Nguyen vytvoril hru počas niekoľkých nocí, keď sa vrátil späť z práce.

Autor hry tiež uvádza, že Flappy Bird neplánuje nijak rozširovať alebo meniť spôsob monetizácie. Vezí, že hra sa dostala do štádia, kedy akákoľvek drobná zmena by mohla vrhnúť titul do zatratenia.

Grafika Flappy Bird je inšpirovaná arkádovými hrami, ktoré Nguyen hrával ako malý. Cieľom je získať čo najvyššie skóre ovládaním malého vtáka menom Flappy. Dotykom obrazovky Flappy vzlietne o niečo vyššie a v zápätí opäť padá, až kým sa opäť nedotknete obrazovky. Dotykmi tak ovládate jeho výšku a prechádzate malými otvormi v prostredí hry. Hoci sa tento mechanizmus zdá jednoduchý, dovedie vás priam k šialenstvu pretože aj pri prejdení jediného otvoru môže mnoho krát zlyhať.

Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+