MojAndroid

Jednoduchá hra Flappy Bird sa stala obrovským hitom posledných týždňov a napriek jej stiahnutiu z obchodu Google Play ju stále hrajú milióny hráčov po celom svete.  Stala sa skutočným fenoménom a  jej príbeh a históriu sme zhrnuli v kompletnom článku.

Náš tip
Sága Flappy Bird – cesta jednoduchej hry až na samotný vrchol

Flappy Bird Paper Box

Na jej úspechu sa samozrejme chceli priživiť aj iní vývojári, ktorí predstavili viaceré klony tejto populárnej hry. Dospelo to až do takého štádia, že Google a Apple odmietajú vo svojich obchodoch zverejniť aplikácie obsahujúce slovo “Flappy”. Objavil sa však aj unikátny klon tejto hry, ktorý sa do Google Play zaradiť ani nedá a vyznačuje sa mimoriadnou kreativitou svojho autora.

Ide totiž o mechanickú verziu Flappy Bird, ktorá funguje v obyčajnej kartónovej škatuli a ovláda sa dvomi tlačidlami – prvým sa hra spustí a a druhým sa vták ovláda podobne ako v hre. Spôsob fungovania a ovládanie si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Zdroj: buzzfeed.com

22.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+