MojAndroid

Flappy Bird v histórii mobilného hrania zaznamenal nepochybne jeden z najväčších úspechov. Hra, ktorá svojim herným princípom bola úplne jednoduchá, no zároveň maximálne obtiažna a poriadne návyková, sa stala hitom mobilného sveta. Raketový vzostup a stupňujúci sa nátlak médií však autor a vývojár  Nguyen Ha Dong neuniesol. Od médií sa dištancoval a množili sa obvinenia o tom, že si pri spopularizovaní hry pomohol botmi, pridávaním falošných pozitívnych komentárov a zaplatil za umelé stiahnutia hry. Tieto obvinenia však autor výhradne odmietal. Pod mediálnym nátlakom sa nakoniec rozhodol, že hru z obchodu Play a App Storu stiahne.

Náš tip
Sága Flappy Bird – cesta jednoduchej hry až na samotný vrchol

Krátko po tom, ako tak autor hry urobil, sa však začali objavovať informácie o tom, že Flappy Bird ešte definitívne neskončil a že jedného dňa sa vráti. A skutočne sa tak stane! Pre CNBC to potvrdil samotný Dong Nguyen, ktorý plánuje Flappy Bird sprístupniť ešte v auguste a to s niekoľkými ďalšími vylepšeniami, vrátane podpory multiplayeru. Nguyen však tvrdí, že spravil ďalšie úpravy, ktoré by mali znížiť prílišnú návykovosť tejto hry, ktorá mu v podstate zničila život – a to aj napriek tomu, že v časoch najväčšej slávy mu zarábala až 50-tisíc dolárov denne. Tešíte sa na comeback Flappy Bird, alebo pre vás už táto hra upadla do zabudnutia?

15.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+