MojAndroid

Spoločnosť Fitbit dnes oznámila množstvo nových vylepšení pre inteligentné hodinky Fitbit Ionic a Fitbit Versa. Hlavnou novinkou je aktualizácia samotného operačného systému sa Fitbit OS 3.0. Ten prináša nové možnosti s rozšíreným a jednoduchým prehľadom dát. Sledovať spánok či zadávať príjem tekutín je po novom možné priamo z hodiniek. Doteraz ste tak museli urobiť vo svojom smartfóne, s ktorým ste mali hodinky spárované.

„Sme veľmi nadšení, že môžeme oznámiť dostupnosť tejto aktualizácie, ktorá prináša do inteligentných hodiniek Fitbit ďalšie možnosti, ako dosiahnuť lepšie zdravie a kondičné výsledky,“ vyjadril sa Jon Oakes, Senior Vice President of Product v spoločnosti Fitbit.

Nové možnosti nastavenia cieľov a sledovania štatistík

Používatelia hodiniek Fitbit Ionic a Fitbit Versa teraz môžu nastaviť ciele v rámci spálených kalórií, prejdenej vzdialenosti alebo času pre viac ako 15 druhov športov, medzi ktoré patrí beh, cyklistika, plávanie a ďalšie. Sledovať možno štatistiky v reálnom čase, pokrok a tiež oslavy, keď sa dosiahne zadaný cieľ.

Nové aplikácie od populárnych značiek

Zoznam aplikácií, ktoré si môžete do hodiniek nainštalovať sa rozrástol o ďalších 10 a sú z oblasti zdravia a kondície. 4 z nich sú dostupné už teraz, ďalších 6 pribudne po novom roku.

Dostupné nové aplikácie:

  • achu health – tento motív ciferníku prevádza namerané Fitbit dáta na predpoveď možných chorôb. Aplikácia upozorní používateľa v čase, keď telo javí príznaky choroby skôr, než samotná choroba prepukne
  • Couch to 5K – využíva namerané dáta, ako sú spálené kalórie a ubehnutá vzdialenosť a ponúka tipy a tréningové programy pre preteky od 5 kilometrov po maratón
  • Genius Wrist –  obsahuje 4 aplikácie (Gym Genius, Gym Time Pro, Workout Builder a Workout Genius), ktoré poskytujú nástroje pre tréningy a produktivitu. Aplikácia ponúka ďalšie metódy, ako sledovať svoje Fitbit dáta a tréningy kedykoľvek a kdekoľvek
  • MySwimPro – ponúka vedenie v oblasti plávania, tréningové plány a video kouča pre všetky kategórie plavcov. Využíva monitorovanie srdcového tepu a pomáha zlepšiť výkon pri plávaní. Po tréningu poskytne celkovú analýzu

“Spojili sme sa s tvorcami aplikácií niektorých z najpopulárnejších zdravotných a kondičných značiek, aby sme využili Fitbit dáta ešte lepšie a ponúkli unikátne skúsenosti a osobné tipy, s cieľom pomôcť našim používateľom viesť zdravší životný štýl,“ vyjadril sa Tim Rosa, Chief Marketing Officer v spoločnosti Fitbit. „Napríklad aplikácia achu health sa spáruje s Fitbit dátami a ponúkne predikciu chorôb. MySwimPro pomôže zlepšiť výkon v oblasti plávaní s personalizovanými tréningovými plánmi založených na monitorovaní srdcového tepu počas plávania.”

Ďalšie aplikácie, ktoré pribudnú začiatkom roka 2019:

  • Charity Miles
  • FitBark
  • GOLD’S AMP pre Fitbit (Gold’s Gym)
  • MINDBODY
  • Noonlight
  • TRX

Komunita vyše 44 tisíc vývojárov

Fitbit Gallery bolo spustené v roku 2017 a v rámci tejto komunity je zaregistrovaných už vyše 44 tisíc vývojárov. Tí majú prístup k vývojárskym funkciám, vrátane nového Fitbit API. Pri tvorbe aplikácií môžu vývojári využívať tiež svoje vlastné algoritmy. Zaujímavým príkladom využitia nového Fitbit API sú dve nové aplikácie, Alpine Snow (môžete sledovať rýchlosť, počet zjazdov, nadmorskú výšku, počasie, spálené kalórie či tep) a Skateboard (monitoruje rýchlosť, tep, spálené kalórie a prejdenú vzdialenosť).

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Fitbit Charge 3 oficiálne: Nový nástupca medzi inteligentnými náramkami
Náš tip
Spoločnosť Fitbit predala milión kusov chytrých hodiniek Versa
Náš tip
Fitbit Ionic: Prvé inteligentné hodinky Fitbit oficiálne predstavené!
19.12.2018
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+