MojAndroid

V aplikácii od Fitbit sa čoskoro budú meniť prihlasovacie pravidlá. Postupne sa bude obmedzovať prihlasovanie cez Fitbit konto, nahradiť ho má prihlasovanie prostredníctvom Google účtu, informuje Androidcentral.

V spoločnosti sa rozhodli pre rázny krok. Do roku 2025 chcú aby boli všetky Fitbit účty prepojené s tými od Googlu. Tento krok je zameraný najmä pre zlepšenie bezpečnosti, a tiež zjednodušenie používania.

Fitbit Charge 5 ciferník
Fitbit Charge 5 | Zdroj: Zdenka Smalecová

Vo Fitbite už začali z rozposielaním e-mailov, v ktorých informujú o postupnom odstraňovaní možnosti prihlásiť sa cez účet Fitbit. V e-maily sa píše o tom, že o svoje záznamy používatelia neprídu, prenesú sa im do nového Google konta.

Firma varuje aj pred stratou údajov od účtu, akými sú prihlasovacie meno a heslo. Ak zákazníci heslo zabudli, je najvyšší čas ho začať zisťovať. Neskôr sa môže stať, že po zlúčení účtov sa k jeho obnoveniu nebudú môcť dostať.

Fitbit považuje zmenu ako nutnú a vítanú, pretože prináša zjednotenie prihlasovacích údajov pre viacero aplikácií, no tiež aj centralizované kontroly či lepšie zabezpečenie účtu firmou Google.

Spolupráca medzi spoločnosťou Fitbit a Google nie je ničím novým. Prvé náznaky prišli pri predstavení modelov Fitbit Versa 4 a Fitbit Sense 2, ktoré obsahovali aplikácie od Googlu. Neskôr pri Pixel Watch bola vytvorená integrácia s aplikáciou Fitbit, ktorá sleduje a zaznamenáva fyzické údaje.

pixel watch
Google Pixel Watch | Zdroj: store.google.com

To najdôležitejšie je, že spolupráca prináša veľké výhody pre obe strany. Experti z obidvoch spoločností sa spojili, aby vytvorili to najlepšie možné používateľské prostredie, ktoré využíva strojové učenie, pre lepšie pochopenie a interpretáciu výsledkov.

Náš tip
Waze testuje novinku, ktorá môže zachrániť životy

30.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+