MojAndroid

Spoločnosť Fitbit prináša svojim fanúšikom rôznorodé fitness príslušenstvo už 10 rokov. Teraz posúva svoje produkty ešte o level ďalej a tentokrát prináša prvé plnohodnotné inteligentné hodinky Fitbit Ionic s vlastným operačným systémom Fitbit OS.

Fitbit Ionic

Hodinky ponúkajú okrem štandardných aktivít pre meranie spánku, meranie rôznych aktivít a ďalších rozšírení, ktoré poznáte z iných produktov Fitbit aj nejaké ďalšie špeciálne funkcie. Prichádza Swin Exercise Mode, ktorý ponúkne viacfázové meranie plaveckých výkonov spolu s vyhodnocovaním spálených kalórií pod vodou. Špecialitou je totiž plnohodnotná odolnosť voči vode až do hĺbky 50 metrov.

Náš tip
Fitbit Alta HR: Najužší fitness náramok na svete

Fitbit Coach prináša špeciálne cviky priamo na zariadení. Štartuje s jedným dynamickým cvičením a troma statickými. Viac cvikov bude dostupných v rámci “premium” účtu, ktorý je spoplatnený sumou 7,99€ mesačne alebo 39,99€ ročne. Hodinkám takisto nechýba GPS a vy si tak môžete ísť pohodlne zabehať aj bez vášho smartfónu. Meranie a vyhodnocovanie vašich bežeckých aktivít sa tak odohrá priamo v hodinkách.

Základné úložisko v hodinkách pre rôzne aplikácie má 2,5 GB. Hodinky však podporujú Bluetooth pripojenie a tiež službu Pandora Premium, kde si môžete stiahnuť rôzne playlisty priamo do hodiniek a opäť viete počúvať hudbu aj bez prítomnosti smartfónu. Nechýba NFC a prostredníctvom služby Fitbit Pay tak viete dokonca platiť bezkontaktne na podporovaných termináloch. Potešia tiež inteligentné notifikácie, kde hodinky zobrazia nielen zmeškané hovory či SMS, ale aj notifikácie z Facebooku, Twittru, Instagramu  a ďalších aplikácií tretích strán.

V hodinkách Ionic je tiež vylepšený senzor pre meranie srdcového tepu, ktorý oceníte napríklad pri behaní či bicyklovaní. Nový senzor SpO2 bude slúžiť na meranie hodnoty kyslíka v krvi. To pomôže napríklad k ešte lepším výsledkom merania spánku. Batéria vydrží pri štandardnom používaní približne 4 dni. S aktívnym využívaním GPS však klesne na približne 10 hodín.

Fitbit OS

Nový operačný systém ponúka takisto niekoľko noviniek. Bol vyvinutý samotnou spoločnosťou Fitbit a prináša predinštalované aplikácie ako galériu, Fitbit Coach, Timer, ale tiež nechýba podpora aplikácií tretích strán ako Starbucks Coffee Company, Strava či AccuWeather.

Náš tip
Fitbit znovu kupuje konkurenciu. Pod ich krídla prejde anglický výrobca hodiniek Vector

Cena a dostupnosť

Nové hodinky budú dostupné v troch farebných prevedeniach. Pôjde o striebornú, šedú a oranžovú s jednofarebnými pásikmi. K dispozícii budú tiež dvojfarebné pásiky za sumu 29,95 dolárov či ručne vyrábané kožené pásiky Horween za sumu 59,95 dolárov.

Náš tip
Pebble premeškal vlak. Fitbit ho kupuje pod cenu – už oficiálne

Hodinky Fitbit Ionic je možné predobjednať prostredníctvom oficiálnej stránky výrobcu. K prvým zákazníkom sa dostanú v priebehu októbra 2017 za sumu 299,95 dolárov. Podporu predajcov zastrešujú spoločnosti ako Amazon či BestBuy. K dispozícii bude aj špeciálna Adidas edícia hodiniek. Dostane unikátne cvičenia naviac a dostupná bude neskôr, v priebehu roka 2018. Zakúpiť si budete môcť tiež nové Bluetooth slúchadlá Fitbit Flyer za sumu 129,95 dolárov.

Zdroj: imore.com

 

29.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+