MojAndroid

Aj napriek tomu, že značka Fitbit patrí pod materskú spoločnosť Google, jej smart hodinky doteraz nepodporovali službu Google Peňaženky. Väčšina hodiniek dostupných na trhu už však tieto služby ponúka. Podľa informácií z portálu PhoneArena, Google potvrdil pridanie služby Google Peňaženky pre modely Fitbit Sense 2 a Fitbit Versa 4.

Odkedy je dostupná Google Peňaženka pre hodinky Fitbit?

Google Peňaženka je všestranná služba, ktorá vám dokáže poslúžiť pri každodenných a rutinných činnostiach. Oficiálne sprístupnenie Google služby pre modely značky Fitbit sa začalo už 16.11.2022. Používatelia “konkurenčných” hodiniek Google Pixel Watch ju už majú sprístupnenú od minulého mesiaca.

Platenie cez hodinky Fitbit bude po novom prebiehať cez Google Peňaženku pomocou jednoduchého ťuknutia na displej zariadenia. Spustenie podpory pre Google Wallet má nahradiť predošlú službu Fitbit Pay. Vo vyjadrení ešte spoločnosť dodala, že do zoznamu krajín, v ktorých je dostupná podpora Google Peňaženky pridáva aj Arménsko, Cyprus, Gruzínsko, Kyrgystanan, Lichtenštajnsko, Luxembursko, Malajziu, Maltu, Mexiko, Slovinsko, Thajsko a Vietnam. Spolu s týmito štátmi je peňaženka dostupná v 57 štátoch na celom svete.

Fitbit Sense 2 - Google Peňaženka
Fitbit Sense 2 | Zdroj: Fitbit

Pre jednoduchšie a efektívnejšie využitie peňaženky, Google už dávnejšie uzavrel spoluprácu s leteckými spoločnosťami, ako AirAsia, Air France, China Air, Ryanair a United Airlines. Cieľom spolupráce je umožniť používateľom uschovávať letenky v Google Peňaženke.

Do peňaženky je dokonca možné pridávať aj lístky na rôzne kultúrne podujatia cez viacero firiem aj vo vzdialených krajinách, a to vďaka ďalšej spolupráci so spoločnosťami Ticketmaster, Cinemaxx, Ticketek, Humanitix, Oztix a Thaiticketmajor.

Náš tip
Smart Poisťovňa 2022: Dôvera a Kooperativa sú najlepšie poisťovne na Slovensku

22.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+