MojAndroid

Inteligentné hodinky značky Fitbit, ktoré majú v sebe zabudovaný mikrofón, čoskoro získajú novú zaujímavú funkciu. V najnovšej verzii aplikácie Fitbit sa našiel zdrojový kód, ktorý naznačuje, že hodinky sa v noci budú vedieť premeniť na detektor chrápania. O novinke informoval portál The Verge.

Fitbit detektor chrápania vám môže pomôcť lepšie sledovať vaše zdravie

Táto funkcia dostala názov Snore & Noise Detect a počas spánku zaznamenáva okolitý hluk, vrátane chrápania. Po zapnutí funkcie budú hodinky počas spánku analyzovať úroveň okolitého hluku a následne sa budú snažiť rozlíšiť chrápanie od ostatných zvukov. Novinka samozrejme nedokáže rozlíšiť, či chrápe majiteľ Fitbit hodiniek alebo niekto iný v miestnosti.

Výrobca odporúča používateľom, aby počas spánku neprehrávali biely šum ani iné okolité zvuky, ktoré by mohli interferovať s detekciou chrápania. Taktiež navrhuje používateľom hodinky pred spaním nabiť minimálne na 40 percent, pretože táto funkcia je náročná na výdrž batérie.

Fitbit Versa 3
Foto: Fitbit.com

Fitbit Versa 3

Novinka vám však nepovie, čo máte so získanými informáciami robiť. No môže pomôcť pri dohliadaní na vaše zdravie, keďže chrápanie môže vážne narušiť spánok a naznačovať prítomnosť zdravotných problémov.

Detektor chrápania zatiaľ nie je k dispozícii pre všetkých používateľov Fitbit hodiniek a zatiaľ čo portálu 9to5Google sa funkciu podarilo povoliť, nebola pripravená na to, aby ju dokázal plnohodnotne otestovať.

Fitbit vám na základe vášho spánku povie, aké ste zviera

V aplikácii sa našla ešte jedna pripravovaná funkcia. Tá vám na základe vášho spánku povie, na aké zviera sa podobáte. Ak máte nepokojný spánok, hodinky vás vyhodnotia ako medveďa, alebo naopak keď spíte dobre, tak z vás bude korytnačka. No opäť nie je úplne jasné, čo používatelia majú robiť s touto informáciou. Taktiež sa zdá, že funkcia je v oveľa skorších štádiách vývoja ako detektor chrápania, takže pravdepodobne bude predstavená neskôr.

Náš tip
Google Fotky: Neobmedzené úložisko končí už zajtra! Čo bude ďalej?
31.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+