MojAndroid

Inteligentné hodinky sa na tohtoročnej výstave CES v Las Vegas stali skutočne veľkou vecou. Novinky z tejto oblasti predstavili známe spoločnosti, ako Casio, Huawei, Misfit a veľa ďalších. Pridal sa k ním aj Fitbit, ktorý sa primárne zameriava na výrobu fitness zariadení. V portfóliu spoločnosti nájdete predovšetkým rôzne fitness náramky a príslušenstvo, ktoré má používateľovi pomôcť s monitorovaním športových aktivít. Na výstave CES však výrobca prekvapil uvedením hodiniek, ktoré ponúkajú množstvo nových funkcií, majú farebný dotykový displej a vlastný OS.

fitbitlife03-1

Fitbit Blaze disponuje vlastným senzorom pre monitorovanie srdcového tepu, ako aj multišportovým módom, ktorý informuje používateľa o rôznych aktivitách. Funkcia SmartTrack navyše autoamticky rozpozná, ako a čo cvičíte, pričom automaticky daný typ aktivity zaznamená do aplikácie. Podobne ako iné fitness náramky, aj Blaze ponúka monitorovanie spánku a alarm, ktorý vás zobudí jemným vibrovaním.  Nepochybným plusom je aj integrácia s osobným trenérom FitStar, ktorý používateľa krok za krokom prevedie cvikmi. Priamo na hodinkách uvidíte inštrukcie a animácie na tri najpopulárnejšie cvičebné plány, a to bez toho, aby ste so sebou museli mať smartfón.

 fitbitsport02-1

Hodinky sú kompatibilné s Android, iOS aj Windows zariadeniami. Konektivita sa realizuje prostredníctvom Bluetooth. Fitbit Blaze po pripojení k smartfónu zvládnu aj zobrazenie základných notifikácií, ktoré vás upozornia na prichádzajúce hovory, správy alebo udalosti z kalendára. Nechýba ani vzdialené ovládanie hudobného prehrávača a 5 dňová výdrž na batériu. Asi najväčším kameňom úrazu je chýbajúce GPS, ktoré by mohlo zaznamenávať polohu používateľa pri športových aktivitách. Takto musíte mať so sebou vždy aj svoj smartfón, čo je škoda.

Blaze sa dodáva v niekoľkých verziách a podľa typu náramku sa predáva v niekoľkých rôznych cenách. Za hodinky s remienkom z elastickej gumy zaplatíte 200 dolárov. Priplatiť si však môžete aj za remienok z nerezovej ocele alebo kože, za ktoré zaplatíte 100 resp. 130 dolárov.

Zdroj: engadget

7.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+