MojAndroid

Spoločnosť Fitbit je jedným z najpredávanejších výrobcov fitness náramkov a ďalšej nositeľnej elektroniky. Vďaka tomu má širokú používateľskú základňu, ktorej štatistiky za rok 2021 teraz zverejnil na svojom blogu.

Najviac krokov urobili obyvatelia Hong Kongu

Napriek tomu, že aj rok 2021 sa niesol v znamení epidémie koronavírusu, tak sa to na športovej aktivite používateľov zariadení Fitbitu príliš neprejavilo. Za posledný rok sa urobilo celkovo 46 biliónov krokov a komunita Fitbit dosiahla 22 miliárd prejdených míľ, čo je 35 miliárd kilometrov. Najaktívnejším dňom z pohľadu krokov bol potom 14. máj.

Štatistiky krokov celosvetovo | Zdroj: Fitbit.com

Spoločnosť Fitbit zverejnila aj prvých päť krajín s najaktívnejšími používateľmi. Najvyšší počet krokov vykonali obyvatelia Hongkongu, ktorí sú známi svojím hektickým životom. Za Hong Kongom nasledovali európske krajiny, ktorých obyvatelia patria k športovo najaktívnejším. Konkrétne obyvatelia Írska, Švajčiarska, Španielska a Švédska.

Štatistiky krokov podľa krajín | Fitbit.com

Najväčšími spáčmi sú Fíni

Zariadenia Fitbitu samozrejme merajú aj spánok a jeho kvalitu. Priemerný počet hodín strávených spánkom bol 6,5 hodiny. Väčšina z používateľov Fitbitu zatvárala oči v čase 23:18 a opäť otvorila o 7:03. Priemerné skóre kvality spánku na celom svete bolo potom 77. Najviac tohto naspali obyvatelia Fínska. Za nimi nasledovali používatelia z Írska, Belgicka. Holandska a Nového Zélandu .

Kvalita spánku celosvetovo | Zdroj: Fitbit.com

Ďalšie zaujímavé štatistiky

Pokojová srdcová frekvencia alebo RHR je taktiež dôležitým ukazovateľom úrovne kondície a celkového kardiovaskulárneho zdravia používateľov Fitbitu. Hoci sa môže líšiť v závislosti od veku a iných faktorov, vo všeobecnosti platí, že čím je RHR nižšia, tým je človek zdravší. A ktorá krajina bola v tomto meraní víťazom? Taliansko, za ktorým nasledovali Fínsko, Holandsko, Nórsko a Švédsko.

Pokojová srdcová frekvencia podľa krajín | Zdroj: Fitbit.com

Ďalším zaujímavým ukazovateľom je AZM – metrika, ktorá sleduje množstvo času, ktorý používateľ strávi aktivitou, ktorá rozpumpuje srdce. V tomto meraní boli víťazmi obyvatelia Švajčiarska. Na druhom a treťom mieste sa umiestnili Švédsko a Írsko, na štvrtom a piatom mieste Holandsko a Spojené kráľovstvo. A aké boli vaše fitness štatistiky v minulom roku?

Náš tip
Sony Xperia 1 III a 5 III dostávajú aktualizáciu na Android 12

 

9.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+