Približne v polovici augusta sa objavili informácie o pripravovanej predplatnej hudobnej službe YouTube Music Key, ktorá by za 9,99 dolára mesačne používateľom umožňovala prístup k multimediálnemu obsahu i prémiovým funkciám a navyše bez reklám. Prešli však dva mesiace a Google túto službu ešte nepredstavil.
Pre všetkých, ktorí na ňu čakajú a chcú dovtedy vyskúšať niečo nové, je určená aplikácia FireTube, ktorá takisto ponúka hudbu z YouTube a dizajnom pripomína bežný hudobný prehrávač. Podľa autorov má umožniť počúvanie hudby v neobmedzenom množstve z najväčšej dostupnej hudobne databázy, v akomkoľvek čase a na hocijakom mieste. Umožňuje tiež prehrávanie hudby na pozadí a ponúka tipy na zaujímavé nové hudobné kúsky pod názvom Hot Tracks. Využiť je možné aj automatický zoznam skladieb, vytvárajúci sa na základe počúvanej skladby alebo umelca. K dispozícii je aj synchronizácia s inými Android zariadeniami či prehliadačom Firefox, prípadne import už vytvoreného playlistu.
Ak teda často navštevujete YouTube kvôli hudobným skladbám, aplikácia FireTube vám môže byť dobrým pomocníkom. Bohužiaľ, momentálne je v obchode Play nedostupná, veríme však, že ide len o prechodný problém a čoskoro sa bude dať opäť stiahnuť.
Zdroj: phonearena.com
A prehraje to len hudbu(teda zvuk) alebo normalne cele video, presne ako cez youtube apku?
Iba zvuk.
ale data stahuje aj za video nie? ci umoznuje to YouTube API oddelit?
Asi aj za video. Pozrel som spotrebu a po 3 pesničkách kolo 40mb.
A ešte keby tam pridali offline mód, tak sťahujem, ale takto je to +- o ničom…
Mám HTC One M7 a na Google Play mi píše Táto aplikácia nie je kompatibilná so žiadnym z vašich zariadení :D