MojAndroid

Hoci ešte ani poriadne nezačal, už aj končí. Samozrejme, reč je o pomerne mladom operačnom systéme Firefox OS, ktorý mal byť konkurenciou pre mobilné platformy Android a iOS. Mozille, ktorá stojí za vývojom tohto OS, sa však nepodarilo vo vývoji napredovať dostatočne rýchlo, nehovoriac o tom, že záujem zo strany výrobcov bol len minimálny. Vzhľadom na súčasný stav mobilného trhu sa však takýto vývoj udalostí dal očakávať. Tomu momentálne dominujú väčší hráči, ako Google, Apple a Microsoft.

Sme hrdí na benefity, ktoré Firefox OS pridal Webovej platforme a budeme aj naďalej experimentovať s používateľským zážitkom naprieč rôznymi pripojiteľnými zariadeniami (Internet vecí). Všetko čo sme dosiahli sprístupníme ako open-source projekt, zameraný na používateľský zážitok a nástroje, ktoré by umožnili ďalší rast ekosystému.

Firefox OS debutoval v roku 2013 a na trhu pôsobil teda len 2 roky. Celý systém bol založený na webových technológiách, pričom najväčším kameňom úrazu bol nedostatok podporovaných aplikácií. Celkovo bolo vydaných asi 18 smartfónov a jeden TV, ktorých predaje ale boli stále veľmi malé a nenaplnili očakávania. Mozilla ale stále na Firefox OS úplne nezanevrela a bude sa ho snažiť pretlačiť v zariadeniach Internetu vecí.

Zdroj: techcrunch

 

9.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+