MojAndroid

Potvrdzovanie internetových platieb pozná každý z nás. Aj pri bežnej platbe musíme počkať na potvrdzovaciu SMS, zadať neraz dlhý autorizačný kód a až potom je platba schválená. Fio Banka teraz prináša zjednodušenie takýchto platieb bez toho, aby bola znížená ich bezpečnosť. K dispozícii budú tri druhy platieb, pri ktorých bude možné vyhnúť sa autorizácii.

Platby na vlastný účet, blízkym alebo s nízkymi sumami

Prvým druhom sú platby medzi vašimi vlastnými účtami. Keď si v internet bankingu nadefinujete, ktoré čísla účtov patria konkrétne vám, budete si medzi nimi môcť preposielať peniaze bez toho, aby ste zakaždým museli platbu autorizovať.

Druhou kategóriou platieb sú tie, ktoré uskutočňujete na účty vašich najbližších. Aj tu platí, že tieto účty musíte najskôr označiť a následne z nich vytvoriť šablónu, na základe ktorej budete môcť v budúcnosti najdôležitejším kontaktom posielať peniaze bez autorizácie.

Posledným druhom platieb sú platby s malými čiastkami podobne ako je to v prípade bezkontaktnej platby kartou v obchode do 20 EUR. V rámci internet bankingu budete môcť posielať platby s malými sumami bez autorizácie. Takto ale bude možné poslať maximálne 5 platieb za sebou s celkovou sumou nepresahujúcou 80 EUR, následne už bude nutné znovu platbu autorizovať.

Využívate iba to, čo chcete

Vďaka tomuto šikovnému konceptu neklesá bezpečnosť internetových platieb, no výrazne narástla ich pohodlnosť. Stále ale platí, že ak sa vám táto novinka nepozdáva, nemusíte ju vôbec využívať, resp. môžete využiť tie druhy platieb bez autorizácie, ktoré sa vám páčia a zvyšné môžete ignorovať.

Verzia: 1.9.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.9.3
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Tlačová správa

4.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+