MojAndroid

Teší nás, že mobilné platby a platby hodinkami nie sú našim bankám cudzie. Na Slovensku môžeme aktuálne zaplatiť mobilom prostredníctvom služieb Google Pay a Apple Pay. Hodinkami sa dá platť cez Apple Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay. A práve dve posledné spomenuté spustila Fio banka. Pridala sa tak k štyrom bankám, ktoré služby podporovali doteraz.

Aktuálny zoznam jednotlivých platobných metód a bánk, ktoré ich podporujú, nájdete v článku Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay: Zoznam podporovaných bánk na Slovensku.

Fitbit Pay a Garmin Pay a Fio banka

O dostupnosti služieb informoval portál zive.aktuality.sk. Banka to tiež uvádza na svojom webe, kde nájdete aj presný postup, ako zaplatiť. Pokiaľ ste klientom banky a vlastníte platobnú kartu Maestro alebo Mastercard, zaplatiť môžete aj svojimi hodinkami značky Garmin a Fitbit. Upozorňujeme tiež, že nie všetky modely týchto výrobcov mobilné platby podporujú. Preto si pri kúpe nových hodiniek skontrolujte kompatibilitu.

platby hodinkami fio banka

Nastavenie platieb je veľmi jednoduché. V prvom rade je potrebné mať hodinky spárované so smartfónom. Následne vojdete do aplikácie, v ktorej pridáte svoju kartu. Banka si následne overí vaše údaje a platenie hodinkami povolí. Potom už len stačí na hodinkách aktivovať platbu (napríklad dlhým podržaním hardvérového tlačidla – Fitbit Versa 2) a priložiť ich k platobnému terminálu.

Náš tip
V mBank zaplatíte už aj pomocou Garmin Pay a Fitbit Pay

1.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+