MojAndroid

Fio banka dnes vydala úplne novú, vylepšenú aplikáciu Smartbanking pre operačný systém Android. Prichádza s nových vzhľadom, funkciami a tmavým režimom.

Smartbanking od Fio banky už síce nejaký čas pre Android je, avšak nestretol sa so spokojnosťou používateľov. Hodnotenie aplikácie v Google Play je 2,0, čo je naozaj slabé. Aktualizácia teba bola viac než vítaná.

Banka zapracovala na prehľadnosti, modernejšom dizajne a aplikácia je optimalizovaná aj pre tie najnovšie zariadenia. K dispozícii je aj vytváranie a úprava trvalých príkazov.

Nové funkcie a tmavý režim

Funkcia “Zaplať mi” zabezpečí zjednodušenie posielania peňazí medzi kamarátmi a známymi, vďaka ktorej môžu klienti vytvárať QR kódy pre platby na vlastný účet.

Majiteľov smartfónov s OLED displejmi a tých, ktorí majú radi tmavý režim, poteší jeho implementácia priamo do aplikácie. No a keďže sme v roku 2020, aplikácia podporuje aj prihlásenie pomocou odtlačku prsta a tváre.

„V prvom rade sa chceme našim klientom poďakovať za trpezlivosť, ktorú mali počas príprav nového Smartbankingu. Preto sme v novej aplikácii chceli ponúknuť aj niečo viac ako nový design doplnený o niekoľko funkcií. Dark mode a overenie pohľadom sú novinky, ktoré sme od vydania aplikácie pre iOS na základe spätnej väzby ešte vylepšili. V blízkej dobe taktiež plánujeme do aplikácie pridať napríklad vyhľadávanie, push notifikácie alebo overovanie pokynov zadaných v Internetbankingu,“

Ján Franek, riaditeľ softvérovej divízie Fio banky

V obchode Google Play bude ešte niekoľko mesiacov k dispozícii aj stará verzia aplikácie. Tá nová je kompatibilná so smartfónmi, ktoré bežia na operačnom systéme Android 6 a novšom.

Konkurencia je naozaj silná

Slovenské banky chcú byť smart. A tomu prispôsobujú aj svoje aplikácie. Veď v prvom rade ide o spokojnosť klientov. Tí môžu svoje pocity pretaviť do hodnotenia napríklad priamo v obchode Google Play.

Niektoré aplikácie slovenských bánk majú naozaj skvelé hodnotenia. Najlepšie je na tom mBank spolu s Prima bankou s hodnotením 4,6* z 5. Nezaostáva ani George od Slovenskej sporiteľne a Prima banka s hodnotením 4,4.

BankaHodnotenie
Fio Smartbanking4,8*
mBank4,6
Peňaženka (Prima banka)4,6
George Slovensko4,4
Poštová banka4,4
VÚB Mobil Banking4,2
365.bank4,1
Tatra banka4,0
ČSOB Smartbanking3,9
Raiffeisen Bank SK3,5
SmartBanking SK (UniCredit Bank)3,4
OTP Banka3,0
Fio Smartbanking (pôvodná aplikácia)2,0

* Nová aplikácia Fio banky, zatiaľ len 5 hodnotení

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+