MojAndroid

Ixonos je fínska spoločnosť, ktorá pôsobí na Slovensku v Košiciach už 5 rokov. Patrí k špičke spoločností, ktorých hlavnou náplňou sú informačné technológie a my túto spoločnosť poznáme ako tvorcu aplikácie NameDay, ktorá získala v ostatnom ročníku Android Code 2011 najvyššie ocenenie od čitateľov. Ixonos patrí k popredným vývojárom aj v Google Play Store a na konte má niekoľko úspešných aplikácií.

Podľa dostupných informácií zo zdroja, spoločnosť Ixonos pristúpi v najbližšom období k prepúšťaniu zamestnancov na pobočke v Košiciach. O zamestnanie by malo prísť až 122 zo 180 zamestnancov košickej pobočky, fínskej spoločnosti Ixonos.

„Ixonos Slovakia sa zameriava hlavne na zákazníkov z oblasti telekomunikácií a smartfónov. Táto doména prešla veľkými zmenami, ktoré prirodzene ovplyvnili aj dopyt po softvérových službách niektorých technológií. Zaznamenali sme znížený dopyt po službách, ktoré poskytujeme z Košíc. Ixonos preto musel na danú situáciu reagovať,“ reagovala na celú záležitosť okolo prepúšťania centrála spoločnosti Ixonos.

“V súčasnosti nemáme iné pracovné ponuky v Ixonose pre dotknutých zamestnancov. Ale aby sme našim zamestnancom mohli ponúknuť najlepšie možné pracovné príležitosti v Košiciach, oslovili sme z našej vlastnej iniciatívy lokálne IT spoločnosti. Dúfame, že naši zamestnanci si nájdu novú prácu pomerne ľahko, pretože v Košiciach je veľa voľných miest pre IT špecialistov.“

Spoločnosť však potvrdila, že svoju činnosť bude naďalej v Košiciach rozvíjať, len so zameraním na oblasť smartfónov.

Zdroj: Korzar

10.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+