MojAndroid

Dotykové technológie sú naozaj zaujímavé a poskytujú množstvo možností, ako ich využiť. Okrem klasického dotyku prstom by sme sa čoskoro mohli dočkať takej technológie, ktorá rozozná dotyk nielen prstom ale aj nechtom, stylusom alebo kĺbom prsta na ruke. To by mohlo priniesť množstvo možností, ako dotykové technológie využiť nielen v bežnom živote, ale dalo by sa s nimi spolupracovať aj v zábave alebo v pokročilom ovládaní smartfónov a tabletov.

S takouto technológiou prichádza spoločnosť Qeexo a svojim prostredím dotykovej technológie FingerSense prináša pokročilé možnosti dotyku. Qeexo je štartovací projekt, ktorý vznikol z projektu na Carnegie Mellon University, Human-Computer Interaction Institute. Spoločnosť sídli v San José, Kalifornia, a jej cieľom je, aby sa FingerSense objavil na smartfónoch čo najskôr.

Technológia je postavená na vstavanom akustickom čidle, ktoré dokáže rozoznať jednotlivé dotyky prsta, stylusu alebo kĺbu prsta na základe zvuku. Takáto technológia by mohla priniesť viac možností ovládania prostredia operačného systému, ale mohla by otvoriť aj rozšírené možnosti v ovládaní hier a práce so smartfonmi a tabletmi ako takej.

Výhodou FingerSense je aj to, že sa reakcie na jednotlivé dotyky dajú prispôsobiť, čo umožňuje množstvo preddefinovaných akcií, ktoré systém vykoná na základe jednotlivých dotykov. Takto si môžete potom preddefinovať odoslanie súboru emailom alebo jednoduché zdieľanie fotiek na jeden dotyk na sociálnych sieťach.

Zdroj: QEEXO

19.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+