MojAndroid

Krádež mobilných zariadení je vo svete úplne bežná vec a denne sa ukradnú stovky týchto zariadení. Smartfón je dnes pritom miestom nielen pre naše súkromné fotografie, ale aj pracovné dokumenty, dôležité dáta a bankové aplikácie. Nebezpečenstvo úniku súkromných informácií tu ale dnes nebudeme rozoberať. Máme tu pre vás totiž niečo zaujímavejšie. Filmára Anthony van der Meera totižto po prvej skúsenosti s ukradnutým telefónom napadla geniálna myšlienka. Nechá si ukradnúť svoj smartfón a natočí dokument o osobe, ktorá to urobila. Presne o tom je krátky 21 minútový film.

Nechať si ukradnúť telefón nakoniec nebola až tak ľahká úloha. Sťažovali ju viacerí dobrodinci, ktorí Anthonyho upozornili na zabudnutý smartfón na stole a v iných situáciách. Nakoniec sa to však podarilo. Vďaka aplikácii a službe Cerberus, bol potom Anthony schopný zaznamenať nielen fotografie a videá zlodeja, ale aj jeho polohu, správy a telefonáty. Anthony van der Meer sa nakoniec s ním aj osobne stretol. Ten mu ale po zistení toho, cieľom akého experimentu sa stal, telefón vrátil a rýchlo odišiel.

Zdroj: techcrunch

19.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+