MojAndroid

Spoločnosť Samsung patrí aj naďalej medzi lídrov na trhu s mobilnými zariadeniami. V poslednej dobe sa však výrazne zhoršili hospodárske výsledky spoločnosti, pričom tento trend sa zrejme nezmení ani tentokrát. Už 7. októbra by mali byť dostupné finančné výsledky za tretí štvrťrok tohto roku, no všetky predpoklady nasvedčujú, že predstavitelia kórejského giganta nebudú mať veľa dôvodov na radosť.

Prevádzkový zisk spoločnosti by mal podľa predpokladov klesnúť o 45% oproti vlaňajšiemu roku. Naposledy zaznamenala spoločnosť takýto nízky zisk v roku 2011. Tieto poklesy vo výnosoch sú pritom spôsobené viacerými faktormi. Jedným z nich je aj obrovský nárast menších čínskych výrobcov, ktorí ponúkajú plnohodnotné zariadenia za oveľa nižšiu cenu. Tieto modely sa postupne dostávajú aj do ďalších častí sveta, no najväčší úspech majú práve v ázijských krajinách, kde si stále odkrajujú väčšiu časť trhového podielu.

Táto negatívna situácia sa stále zhoršuje, no aspoň sčasti by mohol k zlepšeniu pomôcť začiatok predaja nového tabletofónu Galaxy Note 4. Ten zožal pri svojom predstavení na konferencii IFA 2014 veľký úspech. Ešte pred oficiálnym sprístupnením zariadenia na trhu sa Note 4 začal predávať v Kórei, kde sa nový smartfón tiež tešil veľkej obľube užívateľov. Séria Note zariadení patrí tradične medzi najväčších ťahúňov Samsungu a je tak možné, že posledný štvrťrok tohto roku bude pre spoločnosť o čosi lepší. Pokles v zisku, ako aj v trhovom podieli, je však citeľný a množstvo menších spoločností s výbornými zariadeniami sa z trhu zrejme tak skoro nestratia.

Zdroj: Reuters via PhoneArena

2.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+