MojAndroid

Finančná riaditeľka firmy Huawei, Meng Wanzhou, bola v decembri minulého roka zadržaná políciou pre určité právne nezrovnalosti. Okrem toho, že jej momentálne hrozí väzba, má na krku ďalší značku zahanbujúci trapas. Počas zatknutia u nej polícia totiž našla niekoľko Apple zariadení, ktoré Meng využívala na dennej báze.

Zradila značku snáď v každej kategórii

Meng Wanzhou si ako finančná riaditeľka najväčšej čínskej firmy môže dovoliť kúpiť snáď čokoľvek. Navyše má určite aj neohraničené možnosti výberu zariadení Huawei, ktoré sú v mnohých ohľadoch lepšie oproti konkurencii. Meng je navyše dcérou zakladateľa značky Huawei.

Huawei Mate 20 RS Porsche Design je jediné zariadenie značky Huawei, ktoré Meng používala
Huawei Mate 20 RS Porsche Design je jediné zariadenie značky Huawei, ktoré Meng používala

Ten musel byť hádame aj celkom prekvapený a nie zrovna potešený, keď sa verejnosť dozvedela, že jeho dcéra používa produkty Apple. Podľa zápisnice súdu totiž v jej byte našli nielen MacBook Air neznámej generácie, ale aj iPad Pro a iPhone 7 Plus. Aby sa nepovedalo, našiel sa jej tam aj Huawei Mate 20 RS Porsche Edition. Prečo ale ako princezná značky Huawei používa Apple?

Huawei nemá rád iné značky u zamestnancov

V minulosti sa už niekoľkokrát dostali do sveta správy, že Huawei pokutuje alebo iným spôsobom trestá, ak niektorý zo zamestnancov používa iPhone. Dokonca bolo označené za “poškodenie mena značky”, keď boli novoročné želania v mene spoločnosti tweetované cez iPhone.

Tweety v mene značky Huawei cez iPhone boli veľkým interným škandálom
Tweety v mene značky Huawei cez iPhone boli veľkým interným škandálom

Čo ale asi povedal zakladateľ značky, keď sa svet dozvedel, že jeho dcéra používa produkty z dielne Apple? Nadšený pravdepodobne zrovna nebol. Ani my vlastne tak celkom nerozumieme tomu, prečo Meng používala Macbook Air, keď Huawei vyrába notebook MateBook X schopný ešte väčších zázrakov. Mnohými je označovaný za najlepší notebook na trhu.

Huawei MateBook X je mnohými označovaný za najlepší na trhu
Huawei MateBook X je mnohými označovaný za najlepší na trhu

Nevysvetlený zostáva aj iPad Pro, pre ktorý má Huawei takisto priameho konkurenta. Aspoň k iPhonu 7 Plus zvolila konkurenta, v tomto prípade model Mate 20 RS Porsche Design. Na smartfóny tak nemá zlý vkus, no používanie Apple zariadení na jej pozícii nie je zrovna lojálne voči značke a v tomto prípade aj rodine. Ku kauze sa na sociálnych sieťach začali vyjadrovať niektorí používatelia, pričom osud Meng zostáva stále nejasný.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Huawei má záložný plán, vyvíja vlastný operačný systém
Náš tip
Reklamné fotografie k fotoaparátu Huawei P30 Pro boli vytvorené zrkadlovkou
25.3.2019
Zdroj: Mashable, The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+