MojAndroid

Slováci nie sú vo svete programovania Android aplikácií vôbec stratení. Svedčí o tom bohatá zbierka slovenských Android aplikácií, ktoré nájdete aj v našom katalógu. Najnovším prírastkom je titul Financie.online od vývojára Jána Širokého, ktorý vytvoril unikátny nástroj na porovnanie finančných produktov na Slovensku, ale aj komplexnú aplikáciu pre správu vašich financií.

Porovnanie produktov slovenských bánk

Viete, v ktorej banke dostanete najlepší bežný účet? Alebo kde by ste si mali sporiť na termínovanom vklade? Prípadne odkiaľ si vziať pôžičku? Odpovede na tieto otázky sa nehľadajú ľahko, no obrovskou pomocou je práve aplikácia Financie.online. Tá ponúka porovnanie všetkých základných bankových produktov – bežných účtov, sporiacich účtov, kreditných kariet, termínovaných vkladov, spotrebných úverov a úverov na bývanie.

Pri každom produkte si môžete nastaviť rôzne parametre, na základe ktorých uvidíte porovnanie produktov v jednotlivých bankách a finančných inštitúciách na Slovensku. Napríklad pri termínovanom vklade si viete nastaviť vklad a dĺžku uloženia peňazí. V prehľadnom zozname uvidíte zoradené produkty jednotlivých bánk spolu s úrokovou sadzbou a čistým ziskom.

Po kliknutí na konkrétny produkt sa zobrazia bližšie detaily spolu s názvom daného produktu a konkrétnymi poplatkami či podmienkami. Priamo z aplikácie môžete potom kontaktovať finančného špecialistu, a to buď telefonátom, alebo online konzultáciou priamo v aplikácii.

Bohatý výber inštitúcií a produktov

Výber bánk a bankových inštitúcií je bohatý. V závislosti od zvolených kritérií pri termínovanom vklade sa nám zobrazilo okolo 15 produktov rôznych inštitúcií, pričom nechýbali žiadne veľké mená.

Aplikácia bola zverejnená iba pred niekoľkými dňami a ešte jej chýbajú dáta pre porovnanie ostatných produktov. Tie ale budú rýchlo doplnené a Financie.online sa tak stane skvelým titulom pre každého, kto sa potrebuje zorientovať vo svete financií.

Vypočítanie splátok aj dôchodku

Funkcionalita aplikácie tu ale ani zďaleka nekončí. Ďalšia časť sa venuje rôznym výpočtom. K dispozícii je šikovná menová kalkulačka s pravidelne aktualizovanými kurzami. Vypočítať si môžete aj splátku úveru na základe jeho parametrov. Dokonca nechýba podrobné zobrazenie istiny a úrokov. Sami si viete aspoň zhruba vypočítať jednoduché sporenie, ale aj dôchodok, čo je pre mnohých mladých ľudí veľká neznáma.

Poslednou časťou aplikácie je sekcia s názvom Moje ciele. Tu si môžete pridať akýkoľvek finančný cieľ, ktorý chcete dosiahnuť. Aplikácia vám povie, koľko si musíte pravidelne šetriť, aby ste cieľ včas dosiahli a mali tak k dispozícii danú sumu peňazí.

Financie.online: Fantastické funkcie v elegantnom šate

Ako ste videli z priložených screenshotov, aplikácia ponúka svieži a moderný dizajn. Ten nie je iba pekný, ale aj plne funkčný. V častiach s grafmi môžete jednoducho prechádzať prstom po grafe a zobraziť si jednotlivé hodnoty pre vybraný rok. Všetky možnosti v menu sú zasa zoradené intuitívne a aj k tým najpokročilejším funkciám sa dostanete v rozmedzí niekoľkých kliknutí.

Jednoducho povedané, aplikácia Financie.online spĺňa všetky parametre prémiového titulu. Je extrémne užitočná, keďže zobrazuje ponuku najpoužívanejších slovenských bankových inštitúcií. Okrem toho je dôležitou súčasťou aplikácie aj poradenská služba, kde vám odborníci pomôžu s vašimi problémami. Pred vývojárom ale stojí neľahká úloha udržiavať informácie v aplikácii aktuálne, keďže ponuka bánk sa neustále mení. Ak sa mu to ale podarí, pôjde o fantastického sprievodcu svetom financií aj pre tých používateľov, ktorí sa tu vôbec neorientujú.

Absolútnou čerešničkou na torte je fakt, že aplikácia je v obchode Play dostupná úplne zadarmo bez akýchkoľvek mikrotransakcií či reklám. Ak vás aplikácia zaujala a chcete si o nej zistiť viac, navštívte oficiálny web financie.online.

Verzia: 2.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.0
Aktuálna cena: Zdarma

Aktualizované 19. 6. o 20:00:

V aplikácii boli sprístupnené ďalšie bankové produkty. Odteraz je možné okrem termínovaných vkladov porovnávať spotrebné úvery, sporiace účty aj kreditné karty. Zvyšné produkty budú sprístupnené už čoskoro.

19.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+