MojAndroid

Posledný diel série Final Fantasy s číslovkou XV zaznamenal na PC a konzolách obrovský úspech u kritikov aj hráčov a vlastníci mobilných telefónov si jeho mobilnú verziu s príponou Pocket Edition budú môcť zahrať už čoskoro. Dokonca sa môžu  už predregistrovať.

Tradične prepracované porty

Spoločnosť Square Enix, tvorca mnohých legendárnych herných sérii ako je Final Fantasy, vydala už niekoľko portov svojich úspešných titulov pre telefóny so systémami Android a iOs. Oproti bežným mobilným hrám ponúkajú ich hry neporovnateľne lepšiu, komplexnejšiu a dlhšiu hrateľnosť. Prvý diel série Final Fantasy vyšiel v roku 1987. Paradoxne mal byť poslednou hrou firmy Square, ktorá sa ocitla pred bankrotom.

Obrovský úspech hry ale dostal firmu opäť na koňa a rozbehol úspešnú sériu, ktorej sa predali desiatky miliónov kusov. Každý diel má vlastný príbeh a postavy, takže nie je nutné poznať predošlú hru. Dej hier sa odohráva vo svete, kde nájdeme prvky sci-fi aj fantasy. Hlavné postavy sú väčšinou školského veku, aby sa hra čo najviac priblížila mladému publiku. Na systéme Android sme sa dočkali vydania aj legendárneho siedmeho dielu Final Fantasy VII, ktorý ako prvý priniesol v roku 1997 do série 3D grafiku.

Odvtedy bolo vydaných ďalších 8 dielov a ten posledný Final Fantasy XV je na svete necelý rok. Priniesol do série razantné zmeny. Okrem úžasnej grafiky, priniesol obrovský otvorený svet kombinujúci sci-fi a fantasy, po ktorom ste sa s vašimi postavami mohli pohybovať autom alebo inými prostriedkami. V otvorenom svete ste okrem plnenia hlavného príbehu mohli tráviť čas aj rôznymi minihrami ako bolo prepracované rybárčenie. Zmenou prešiel aj súbojový systém, ktorý bol v predošlých sériach ťahový.

Vylepšený herný mechanizmus aj na mobiloch

Po novom sa boje odohrávajú realtime, hráč ovláda len jednu z postav a ďalšie reagujú v boji samostatne podľa zadaných povelov. Príbeh, ktorý bol už čiastočne odhalený v CGI filme Kingslaive, sa točí okolo boja dvoch kráľovstiev, kde sa silnejšie snaží ukradnúť kryštál slabšiemu. Sľúbené manželstvo medzi deťmi vladárov má utužiť vzťah medzi mocnosťami. Princ Noctis dostáva od otca posledné rady a troch spoločníkov na cestu. Vyrážajú na dlhú hernú púť v kabriolete Regalia. Jadrom Final Fantasy XV je epická záchrana kráľovstva, politický konflikt, mocná lovestory a hlavne kamarátstvo medzi štyrmi postavami, ktoré spolu neustále komunikujú o dôležitých ale aj bežných veciach.

Prvá epizóda zadarmo, ďalšie zrejme platené

V Google Play už nájdete hru s názvom Final Fantasy XV: A New Empire, ktorá sa síce drží príbehu, postáv a sveta posledného dielu série ale herne sa jedná o úplne odlišnú hru. Mobilnou verziou posledného dielu by mal byť až nový Final Fantasy XV Pocket Edition. Nepôjde síce o klasický port dospelej verzie ako u starších dielov kvôli hardwareovým obmedzeniam mobilných zariadení, ale napriek jednoduchšej detskejšej 3D grafike bude zachovávať všetke herné, súbojové a príbehové princípy dospelej verzie. Pokiaľ vás hra zaujala môžte si ju teraz predregistrovať. Hra bude vyžadovať 5 GB vnútornej pamäte (9 GB pri vysokom rozlíšení), 1,5 GHz procesor a minimálne 2 GB RAM. Hra bude rozdelená na 10 epizód. Prvá bude zdarma a ďalšie už za nešpecifikovanú sumu spoplatnené.

Verzia: 1.0.3.251
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.3.251
Aktuálna cena: Zdarma

zdroj: AndroidPolice

10.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+