MojAndroid

Ak patríte medzi fanúšikov série Final Fantasy, pravdepodobne môžete rovno prejsť na koniec článku a stiahnuť si ďalšie pokračovanie série, ktoré je teraz dostupné v obchode Play. Štúdio Square Enix dokončilo port hry Final Fantasy IX z konzoly PlayStation a sprístupnilo ju teraz aj pre platformu Android. Ide už o niekoľký diel ságy, ktorý si môžeme vychutnať na našich tabletoch a smartfónoch a rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch, aj teraz štúdio dbalo na optimalizáciu a vylepšenie hry tak, aby sme si ju čo najlepšie mohli užiť na zariadeniach s dotykovou obrazovkou.

Final Fantasy IX 1 Final Fantasy IX 3 Final Fantasy IX 2

Hra bola pôvodne predstavená v roku 2000. Odohráva sa v unikátnom svete Gaia a vystupuje v nej niekoľko veľmi zaujímavých postáv, ktoré dokonale dotvárajú atmosféru a príbeh hry. Tá je pritom prispôsobená na mobilné zariadenia aj v mnohých iných smeroch. Príbeh hry absolvujete rýchlejšie ako v originálnej verzii. Pribudla aj funkcia automatického ukladania napredovania v hre, vďaka čomu nebudete musieť tie isté pasáže prechádzať znovu a znovu. Jednotlivé postavy a aj grafika prostredia boli vylepšené tak, aby zodpovedali súčasným displejom s vysokým rozlíšením. Samozrejmosťou je podpora pre ovládanie na dotykovom displeji, no nechýba ani tradičná podpora pre herné ovládače.

Final Fantasy IX je v obchode Play dostupná už tradične s pomerne vysokou cenovkou 16,99 EUR. Podľa vývojárov je ale toto 20% zľava s oficiálnej ceny, ktorá začne platiť 21. februára. Dovtedy si môžete hru stiahnuť za túto akciovú cenu a hoci to nie je najmenej, štúdio Square Enix už v minulosti ukázalo, že dokáže skvelo skĺbiť tradičné herné tituly s modernými zariadeniami a priniesť tak skvelý herný zážitok aj pre súčasnú generáciu hráčov.

Final Fantasy IX 5 Final Fantasy IX 4

Verzia: 1.4.9
Aktuálna cena: 22,99 €
Verzia: 1.4.9
Aktuálna cena: 22,99 €

Zdroj: Android Authority

10.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+