MojAndroid

Multimediálna sila Androidu deň čo deň rastie. Rastú aj veľkosti displejov našich smartfónov (tabletov), čo multimediálny zážitok s našim Androidom len znásobuje. Väčšie displeje sú dostatočné aj pre prezeranie filmov. A tu prichádza zlom. Jedno zo 6 obrovských filmových štúdií z Los Angeles – 20th Century Fox – ohlásilo svoj príchod na najrozšírenejšiu platformu medzi smartfónmi.

Filmové štúdio s takmer 100-ročnou tradíciou, ktoré založil v roku 1915 William Fox, dnes produkuje jedny z najkvalitnejších a najobľúbenejších filmov, ako napríklad Avatar, The Simpsons, Star Wars, Predator či X-Men. Už v októbri bude dostupný pre Android jeden z najúspešnejších titulov dneška, film X-Men: First Class ! Ten bude k dispozícii najprv v USA, Veľkej Británii, Francúzsku a v Nemecku. Avšak, nielen tento film, ale aj ostatné tituly, nebude možné stiahnuť priamo do smartfónu. Najprv si budete musieť kúpiť originál Blue-ray disk, ktorý vám zabezpečí digitálnu licenciu, ktorú budete môcť využiť najprv pri sťahovaní do vášho PC a neskôr aj do vášho smartfónu s OS Android. Podľa Yahoo! News je štúdio 20th Century Fox prvým filmovým štúdiom, ktoré ponúka svoj obsah na stiahnutie.

Spoločnosť Google vlastní operačný systém, ktorý je na filmy trochu “skúpi”. Aplikácie či služby, ktoré poskytujú filmy pre platformu Android sú len veľmi malým zlomkom všetkých aplikácií a služieb, ktoré máme k dispozícii. Filmy na Android ponúka ešte služba Netflix, ktorá je však určená len pre vyvolených, keďže zoznam podporovaných zariadení má presne 24 bodov, čo je menej než málo. Aplikácia, ktorá bude poskytovať službu filmového štúdia 2Oth Century Fox tak bude veľmi chcenou novinkou, ktorá oživí toto málo rozvinuté zákutie Androidu.

Dôvod, prečo má Android tak málo filmových služieb je jednoduchý. Android doteraz nedisponoval dostatočnými nástrojmi pre ochranu kopírovania a prehrávania filmov. To sa však zmenilo, pretože Google kúpil práva spoločnosti Widevine, ktorá tieto problémy s ochranou rieši. Android sa tak môže stať zas o niečo lepším než iOS, ktorý zatiaľ poskytuje o trochu lepšiu zábavu.

Spoločnosť 20th Century Fox pracuje aj na aplikácii pre smartfóny a tablety, ktorá bude určená na použitie pri prezeraní filmov na TV, ktorá by mala používateľom zvýšiť kvalitu zábavy spojenú s filmami.

” Vzhľadom k silnému rastu tohto mobilného operačného systému, podpora pre Android je pre nás dôležitým krokom, ” povedal seniorský viceprezident 20th Century Fox Vincent Marcais pre Financial Times.

Celá myšlienka filmov od 20th Century Fox je nádherná, no otázkou je, či bude užívateľ ochotný prejsť toľkými zložitými krokmi len kvôli tomu, aby si pozrel svoj obľúbený film na svojom smartfóne či tablete. Čo si o tom myslíte vy?

Zdroj: tgdaily.com

26.7.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+