MojAndroid

plagat_svetova_vojnaSVETOVÁ VOJNA Z
(World War Z)
Premiéra: 27.06.2013

UIP/ Paramount, USA, 2013
Réžia: Marc Forster
Scenár: J. Michael Straczynski, Matthew Michael Carnahan
Kamera: Robert Richardson
Hrajú: Brad Pitt, Mireille Enos, Matthew Fox, David Morse, James Badge Dale, David Andrews, John Gordon Sinclaire

Jeden človek sa snaží zabrániť koncu ľudskej civilizácie. O nič menšie vo výpravnom thrillery Marca Forstera nepôjde. Že sa jedná o jeden z najväčších filmov tohto roka, potvrdzuje nielen obsadenie Brada Pitta do hlavnej role, ale predovšetkým vyjadrenie režiséra, mimo iné tvorcu bondovky Quantum of Solace, ktorý vraj nič tak veľké dosiaľ netočil. Gerry Lane ( BradPitt) pracuje pod hlavičkou Organizácie spojených národov ako expert na riešenie najrôznejších kritických situácií. Kedykoľvek sa niekde na svete mimoriadne vyhrotia miestne pomery, Gerry príde a väčšinou dokáže identifikovať zdroje krízy a nájsť riešenie na upokojenie situácie. Tieto schopnosti sa mu budú náramne hodiť, pretože sa celý svet premenil na podobnú divokú destináciu. Ľudstvo začala vo veľkom decimovať vírová epidémia gigantických rozmerov, a pokiaľ sa ju nepodarí čo najrýchlejšie zastaviť, nebude už koho zachraňovať. Situácia je o to horšia, že vírus prejavuje nebývalú agresivitu nakazených, ktorí zámerne napádajú tých, ktorým sa choroba vyhýba. Uprostred apokalypsy musí Gerry nájsť zdroj nákazy, pretože bez jeho lokalizácie nie je možné v boji s neviditeľných nepriateľom uspieť. Hľadanie ihly v kope sena by pravdepodobne bolo omnoho jednoduchšie, pretože cieľ Gerryho misie sa môže ukrývať kdekoľvek na svete.

BradPitt nefiguruje vo Svetovej vojne Z len ako „obyčajný“ herec, stál pri zrode celého projektu, pretože jeho spoločnosť Plan B kúpila práva k úspešnej knižnej predlohe. Režisér Forster tvrdí, že mať predstaviteľa hlavnej role, ktorý je zároveň producentom, poskytuje mnoho výhod. „V prvej rade musím povedať, že s BradomPittom pred kamerou aj za ňou som sa cítil omnoho komfortnejšie, pretože, keď poznáte jeho kariéru viete, že má skvelý vkus a cit pre dobré témy, takže sa nemôže nič stať. Naviac sa všetky problémy dali riešiť okamžite. To natáčanie bola vlastne zábava, navzdory téme,“ hovorí režisér Forster.

Súťaž

Vyhrajte 1x vysielačka Talkie Walkie a 1x vstupenka pre dve osoby do kina na film Svetová vojna Z. Stačí, ak do 26.6.2013 odpoviete na jednoduchú súťažnú otázku. Výhercov oznámime na stránke MojAndroid.sk do 30.júna 2013. Ceny do súťaže venovala spoločnosť Barracuda Movie.

Súťaž skončila, poznáme výhercov

Súťaž s filmom Svetová vojna Z sa skončila. Úloha bolo odpovedať na otázku “Ktorá britská kapela skomponovala titulnú pieseň k filmu Svetová vojna Z?” Správna odpoveď je kapela Muse. Spomedzi všetkých súťažiacich, ktorí odpovedali správne, sme vyžrebovali dvoch výhercov.

  • 1x vysielačka Talkie Walkie – Adrian Baron
  • 1x vstupenka pre dve osoby – Jozef Varhaník

Výhercom srdečne gratulujeme a všetkým ostatným želáme viac šťastia v ďalších súťažiach.

 

17.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+