MojAndroid

Film Dune: Part Two mal premiéru 15. februára 2024 v Londýne. Nadväzuje na prvú časť z roku 2021 a pokračuje v príbehu Paula Atreida, ktorý sa spája s ľudom Fremenov na planéte Arrakis, aby pomstil svoju zničenú rodinu. V hlavných úlohách sa opäť predstavili Timothée Chalamet ako Paul Atreides, Zendaya ako Chani, Rebecca Ferguson ako Lady Jessica a ďalší známi herci ako Javier Bardem a Josh Brolin​​​​.

Dej filmu sa sústredí na Paula, ktorý sa stáva vodcom Fremenov a postupne napĺňa svoj osud predurčeného spasiteľa. Film bol veľmi dobre prijatý kritikmi a komerčne úspešný, pričom celosvetovo zarobil vyše 711 miliónov dolárov, čím sa stal najziskovejším filmom roka 2024​​​​. Teraz majú tí, ktorí ho nevideli v kinách dôvod na radosť. Mieri totiž na obľúbenú streamingovú platformu – Max.

Vizuálne a naratívne pokračuje Duna: Časť druhá v rovnakom epickom štýle ako prvá časť, s bohatými scenériami a hlbokými politickými a ekologickými témami. Fanúšikovia sa môžu tešiť na intenzívne bitky, intrigy a vývoj postáv, ktoré tento film ponúka. Pozitívne recenzie nájdeme aj na portáli ČSFD, kde dostal od používateľov hodnotenie 89 %, čo ho zaraďuje k tým najlepším.

Za mesačný poplatok kopec filmov

Používatelia platformy Max, ktorá nedávno zmenila svoje meno z HBO Max, majú dôvod na  radosť. Do širokého repertoára filmov pribudne ďalší umelecký kúsok. Ak toto predplatné ešte nemáte a chceli by ste si film pozrieť, nachystajte si minimálne 7,99 €/mesiac. Za obsah v 4k a viacero podporovaných zariadení si priplatíte, a to 9,99 €/mesiac.

Nové filmy a seriály prináša aj konkurencia. Okrem toho napríklad taký Netflix prináša aj hry zadarmo na vaše zariadenia. Amazon Prime Video je druhou najpopulárnejšou službou, a tá do svojho repertoára pridala nedávno napríklad obľúbený film Slovákov Road House, v hlavnej úlohe s Jake-om Gyllenhaalom.

Náš tip
Narodeninová súťaž: Vyhrajte Samsung Galaxy Z Flip5

22.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+