MojAndroid

Google by mohol podľa portálu AndroidAuthority čoskoro urýchliť prijímanie súborov v aplikácii Files by Google. Spoločnosť pridáva do používateľského rozhrania aplikácie novú skratku pre funkciu Quick Share.V aplikácii pribudne nové tlačidlo

Funkcia Quick Share slúži na prenos súborov. Používateľom umožňuje rýchlo odosielať a prijímať veľké súbory prostredníctvom priameho Wi-Fi pripojenia. Bežne ju nájdete medzi možnosťami zdieľania súboru, fotografie alebo videa na akomkoľvek smartfóne hlavne značky Samsung.

V aktuálnej verzii aplikácie Files by Google je tlačidlo na skenovanie a digitalizáciu dokumentov. Pri skúmaní beta verzie aplikácie s číselným označením 1.4076.648107679.0 bolo odhalené, že toto tlačidlo bude spojené s druhým tlačidlom. Malo by ísť o tlačidlo Prijať, ktoré sa zobrazuje hneď pod tlačidlom Skenovať.

Files od Googlu
Nová skratka Quick Share v aplikácii Files od Googlu l | Zdroj: AndroidAuthority.com

Toto nové tlačidlo funguje ako skratka pre funkciu Quick Share a pripravuje váš Android smartfón na príjem súborov z iných zariadení. Doteraz ste museli získať prístup k funkcii cez rýchle nastavenia potiahnutím prstu nadol z hornej časti obrazovky. Potom ste museli prejsť na položku Quick Share  a klepnúť na ikonu.

Pridaním nového tlačidla Prijať sa však tento proces trochu zrýchli. Treba si však uvedomiť, že keď klepnete na tlačidlo Prijať, tak vaše zariadenie bude dočasne viditeľné pre všetkých v okolí. Samozrejme sa zdieľanie nezačne, kým prenos neprijmete. Ak stačíte tlačidlo späť bez prijatia súboru, tak sa funkcia Quick Share automaticky vypne.

Files od Googlu
Files od Googlu
Developer: Google LLC
Price: Free
  • Files od Googlu Screenshot
  • Files od Googlu Screenshot
  • Files od Googlu Screenshot
  • Files od Googlu Screenshot
  • Files od Googlu Screenshot
  • Files od Googlu Screenshot
Náš tip
Potvrdené: Honor Magic V3 prinesie najtenšiu konštrukciu a pokročilú AI. Takto bude vyzerať

 

6.7.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+