MojAndroid

Google pomaličky pridáva tmavý režim do celého portfólia svojich aplikácií, v rámci príprav na Android Q. Najnovším prírastkom z rady aplikácií, ktorá obdržala tmavý režim, je Files By Google aplikácia. Jednoduchšie povedané, manažér všetkých súborov v smartfóne.

Úspora batérie pre majiteľov OLED displejov

Podľa portálu xda-developers, oficiálny manažér súborov od Googlu získal dark mode vo svojej poslednej beta verzii (v1.0.252205711). Dark mode je aktivovaný automaticky po spustení aplikácie. Počas toho, ako má používateľ tento režim aktivovaný, budú prevládať čierna a sivá farba. Menu nastavení aplikácie a pozadie sú čierne a panely menu a ostatné elementy využívajú tmavo sivú.

Tmavý režim správcu súborov by mal tiež viesť k úspore batérie pre používateľov vybavených technológiou OLED (ako je napríklad Samsung Galaxy S10, séria Google Pixel, či Huawei P30). OLED displeje sú schopné stlmiť alebo dokonca “vypnúť” jednotlivé pixely zobrazujúce tmavé farby. LCD displeje majú všetky svoje pixely rozsvietené bez ohľadu na použité farby.

Tmavým režimom disponuje už viacero aplikácií od Googlu, ako napríklad Google Keep, Google app, Google Photos, YouTube, a pod. Určite budú časom pribúdať i ďalšie.

Verzia: 1.0.189786363
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.189786363
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+