MojAndroid

Nový súborový manažér Files Go od spoločnosti Google bol doteraz dostupný len v beta verzii. Odteraz si ale túto aplikáciu, ktorá správu súborov rieši inou cestou ako väčšina jej konkurentov, môžete stiahnuť v plnej verzii.

Google prvýkrát predstavil svetu aplikáciu Files Go v rámci Android Go Programu v máji na konferencii Google I/O 2017. Zmyslom programu Android Go je ponúknuť Android aj telefónom s RAM menšou než 512 MB a malou vnútornou pamäťou. A práve aplikácia Files Go by týmto telefónom mala pomôcť s nedostatkom miesta. Dizajn Files Go, tak ako všetky aplikácie od Googlu, je jednoduchý presne v mene dizajnového jazyka Material UI. To, čím sa ale líši od iných súborových správcov je hlavne filozofia, akou pristupuje k manažmentu súborov.

Aplikácia je rozdelená na dve časti – úložisko a súbory. V časti, úložisko, ste kartami informovaní napríklad o veľkosti, respektíve využití vnútornej pamäte alebo microSD karty. V ďalších kartách nájdete návrhy na uvoľnenie vyrovnávacej pamäte jednotlivých aplikácií, najväčšie alebo málo používané súbory, ktoré môžete okamžite odstrániť. V druhej časti môžete prehliadať jednotlivé súbory. Na rozdiel od iných správcov nie sú súbory zobrazené v koreňovej štruktúre po adresároch, ale v 6 kategóriách (Stiahnuté súbory, Prijaté súbory, Obrázky, Videá, Zvuk, Dokumenty). Tieto súbory môžete prezerať, mazať alebo bez nutnosti internetu poslať priateľom v okolí. Samozrejme, pokiaľ majú rovnako nainštalovaný Files Go. Aplikáciu si môžete stiahnuť na tomto odkaze.

Verzia: 1.0.189786363
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.189786363
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidCommunity

9.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+