MojAndroid

Fidget Spinner pobláznil nejedného tínedžera či malé deti. Fenomén, ktorý dnes kúpite doslova na každom kroku a v každom hračkárstve, sa však okrem rôznorodých iterácií dočkal aj ďalšieho technologického míľnika. Pribudlo Bluetooth a ďalšia elektronika.

Spoločnosť s názvom BlueSpin sa pokúša získať financie na výrobu Fidget Spinnera, ktorý bude vybavený senzormi a konektivitou Bluetooth. Vďaka tomu bude schopný zaznamenať najrôznejšie triky a dosiahnuté výsledky, ktoré sa budú synchronizovať s aplikáciou v mobile. Absolvovať tak budete môcť rôzne výzvy a zdieľať dosiahnuté skóre so svojimi priateľmi.

Nový Spinner disponuje na dotyk citlivými tlačidlami na obidvoch stranách a akcelerometrom pre záznam pohybu. Dokáže zaznamenať rýchlosť rotácie, počet otočiek a rozpozná aj to, či si dokážete točiaci sa Fidget Spinner podať z ruky do ruky, či balansovať s ním na jednom prste. Batéria zariadenia ma na jedno nabitie vydržať celý rok prevádzky.

Otázne je, či bude v čase sľubovaného dodania zariadenia, fidget spinner ešte zaujímavý. Prísť ma totižto v septembri tohto roka. Samozrejme, len v tom prípade, že bude úspešne zafinancovaný na portáli Indiegogo. Kampaň totižto ešte nebola spustená. Predbežná cena za predobjednávku činí 49 dolárov.

Zdroj: theverge
27.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+