MojAndroid

Material dizajn patrí medzi najväčšie prednosti nového Androidu Lollipop. Aj keď najnovší systém od Google ponúka obrovské množstvo zmien a inovácií, nový dizajnový jazyk udrie každému do očí. Vývojárom sa tento dizajn tiež veľmi páči a stále pribúdajú aplikácie, ktoré sú aktualizované práve s novým dizajnom. Jeden z tvorcov dizajnu aplikácie Feedly zverejnil návrh dizajnu tejto RSS čítačky, ktorý by mal korešpondovať s material dizajnom. Feedly už teraz patrí medzi veľmi pekne spracované aplikácie a pridaná hodnota v podobe nového dizajnu môže veci len zlepšiť.

Snímka obrazovky 2015-02-05 o 10.58.33

Aj napriek tomu, že Android Lollipop bol oficiálne predstavený už pred niekoľkými mesiacmi, nehovoriac o tom, že Material dizajn poznáme už asi pol roka, stále si mnohí vývojári populárnych aplikácií dávajú načas a ešte nestihli aktualizovať svoje produkty s novým dizajnom. Tí, ktorí sa poponáhľali, si väčšinou zaslúžili pochvalu od používateľov. Nájdu sa pritom aj takí fanúšikovia, ktorí uprednostňujú aplikácie s týmto dizajnom a ak sa majú rozhodnúť medzi podobnými titulmi, vyberú si práve ten s moderným vzhľadom. Jeden z dizajnových lídrov aplikácie Feedly teraz zverejnil svoje návrhy toho, ako by mohla aplikácia vyzerať s novým dizajnom.

feedly material

Google odporučil vývojárom, aby používali štandardné farby a dbali na jednoduchosť. To nie je v súlade s výraznou zelenou farbou, ktorá je synonymom aplikácie Feedly. Dizajnér Arthur Bodolec sa ale vynašiel a zelenou farbou označil trendové témy, zatiaľ čo zvyšok aplikácie pôsobí veľmi jednoducho pri kombinácií bielej a čiernej farby. Zatiaľ nie je zrejmé, či a kedy bude aplikácia s novým dizajnom dostupná. Z nášho pohľadu vyzerajú návrhy veľmi pekne, no nejaké obrovské zmeny sme nepostrehli.

Verzia: 38.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 38.0.0
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Medium via Android Central

5.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+