MojAndroid

Kauza Huawei vs. USA sa už pomerne dlhú dobu naťahuje. Počas týchto krušných časov bolo vykonaných niekoľko krokov, ako napríklad stopnutie objednávky TSMC čipov alebo pridanie ďalších, nových obvinení na stranu Huawei. Huawei sa s týmito obvineniami popasovať vedel a neskôr, po zákaze používania Google služieb, vytvoril vlastný obchod s aplikáciami AppGallery. Reagovať sa snažila aj Čína a to finalizáciou zoznamu nespoľahlivých entít, na ktorý poputujú popredné americké spoločnosti. Celá kauza vyústila až do bodu, kedy boli podľa FCC výrobcovia Huawei a ZTE označení ako národné bezpečnostné hrozby.

O čo vlastne FCC ide?

Konkrétne ide o rozhodnutie Federálnej komisie pre komunikáciu z dôvodu údajného napojenia oboch firiem na “Komunistickú Čínu”. Komisár Brendon Carr ďalej uviedol, že obe zo spoločností majú úmysel zapojiť sa do priemyselnej špionáže vo veľkom rozsahu. Aj z tohto dôvodu bolo spoločnostiam zakázané využívať dotácie z fondu univerzálnych služieb FCC na nákup, získanie, údržbu, vylepšenie, úpravu alebo inú podporu akéhokoľvek zariadenia alebo služieb, ktoré sú poskytované spoločnosťami Huawei a ZTE.

Podľa portálu gsmarena.com by malo ísť údajne o posledný krok na ochranu amerických telekomunikačných sietí pred hrozbami, ktoré predstavuje Čína. Komisár Carr ďalej uviedol:

„Amerika obrátila stránku slabého a plachého prístupu ku komunistickej Číne v minulosti a teraz ukazuje silu, potrebnú na riešenie hrozieb komunistickej Číny“

Na záver je treba spomenúť, že niektoré spoločnosti v Spojených štátoch, majú stále povolené obchodovať s výrobcami Huawei a ZTE, ale iba v konkrétnych oblastiach. Za takéto obchodovanie nedostanú žiadne finančné stimuly. To by malo viesť k ďalšiemu obmedzeniu a narušeniu vzťahov čínskych výrobcov s ich partnermi v Amerike.

2.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+