MojAndroid

Je známe že Android umožňuje zabezpečiť telefón aj pomocou zamknutia obrazovky vzorom. V tomto prípade musí používateľ na odomknutie telefónu nakresliť konkrétny vzor, ktorý si určil pri nastavení zámku. Pokiaľ sa mu to nepodarí a niekoľkokrát za sebou nakreslí zlý vzor, telefón sa kompletne uzamkne a k jeho prístupu sú v tomto prípade nutné prihlasovacie údaje do Google účtu. S týmto problémom sa nedávno stretla aj FBI počas vyšetrovania prostitúcie v San Diegu.

Zabavený telefón, ktorý patril údajnému pasákovi bol zabezpečený práve pomocou uzamknutia obrazovky vzorom. FBI správny vzor nepoznala a tak telefón počas snahy odomknúť kompletne zamkla. FBI teda momentálne čaká na povolenie súdu, aby mohla získať od Googlu potrebné prihlasovacie údaje.

Android okrem uzamknutia obrazovky vzorom ponúka aj klasické využitie PIN kódu. V porovnaní s ním, iPhone ponúka špeciálne zabezpečenie iba pomocou PIN kódu – táto ochrana však už bola viackrát prelomená.

Zdroj: ITnews.sk

19.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+