MojAndroid

Funkcia Fast Pair už je súčasťou operačného systému Android. Slúži na rýchle spárovanie príslušenstva s telefónom. Pokiaľ vlastníte inteligentné hodinky alebo napríklad aj bezdrôtové slúchadlá, je pravdepodobné, že disponujú touto technológiou. Kompatibilné zariadenia sa okamžite objavia na obrazovke smartfónu počas toho, ako sú dostupné podobne, ako je tomu v prípade AirPods na iPhonoch. Fast Pair však bude onedlho mať aj ďalší šikovný účel, o ktorom píše portál XDA-Developers.

Fast Pair uľahčí úvodné nastavovanie smartfónu

Google údajne testuje nový typ pripojeného zariadenia pomocou Fast Pair a je ním Android smartfón. To naznačuje, že zariadenia budú môcť rýchlo vyhľadať kompatibilné telefóny v okolí. Pravdepodobne sa to bude dať využiť počas úvodného nastavovania nového smartfónu. Starý telefón sa k tomu novému rýchlo pripojí a umožní prenos údajov.

Funkcionalita by mala byť dostupná už na vlajkovom modelovom rade Samsung Galaxy S23, ktorý bude oficiálne predstavený už o pár dní. Jedným z možných spôsobov pre zahájenie prenosu dát je aj naskenovanie QR kódu.

Samsung Galaxy SmartTag+ (4)
Samsung Galaxy SmartTag+ | Zdroj: Jakub Marcin

Dodáme, že americký gigant Google zrejme pracuje na povolení možnosti rýchleho párovania aj so stylusmi či lokalizátormi. Firma vraj pracuje na lokalizátore s kódovým označením “grogu”. Časť kódu v Google Play Services pre Wear OS v23.02.13 taktiež odhalila, že Fast Pair umožní monitorovanie stavu batérie v pripojených stylusoch. Správy ohľadom vylepšení rýchleho párovania neboli potvrdené samotnými firmami, no veríme, že už onedlho sa dozvieme nejaké oficiálne informácie.

Náš tip
Android Auto prichádza s aktualizáciou, ktorá veľmi nepoteší

26.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+