MojAndroid

Niet pochýb o tom, že Minecraft patrí medzi najpopulárnejšie hry v histórii. Milióny hráčov po celom svete stavajú tie najzaujímavejšie objekty, pričom niekedy sa môže stať, že takéto stavenia sa vymkne spod kontroly. Niečo podobné sa stalo aj študentovi umenia Duncanovi Parcellsovi, ktorý začal stavať unikátne mesto v hre Minecraft. Akoby to nebolo už beztak dosť náročné, mesto staval na konzole Xbox 360, čo je oveľa náročnejšie, ako za počítačom.

Parcells uvádza, že z nejakého dôvodu Minecraft nefungoval na jeho Mac-u. Preto bol nútený hrať hru na Xbox-e a keď už tu raz začal, tak sa v tom rozhodol aj pokračovať. Hoci teraz už má k dispozícii počítač, na ktorom Minecraft funguje, rozhodol sa prijať zamlčanú výzvu a mesto dokončil na konzole Xbox. Trvalo mu to pritom až dva roky a na stavbu metropoly použil neuveriteľných 4,5 milióna kociek. Výsledný efekt pritom dokonale pripomína mesto z hry Simcity. Mesto sa Parcells chystá preniesť do prostredia počítača, kde má už teraz pripravené ďalšie budovy. Spolu s nimi chce vytvoriť ešte väčší megapolis, no už aj doterajší výkon je možné označiť za nadľudský. Mesto nesie označenie Titan City a ide bez pochýb o jeden z najobdivuhodnejších výtvorov v hre Minecraft.

minecraft-1

minecraft-2

minecraft-3

minecraft-4

minecraft-5

minecraft-6

minecraft-7

Zdroj: Sploid

17.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+