MojAndroid

V mojom prvom článku “Android aplikácie po slovensky” som Vám sľúbil, že Vám budem postupne predstavovať aplikácie, ktoré som preložil do slovenčiny. Ako prvá si zaslúži byť predstavená aplikácia Fancy Widgets, teda aplikácia, ktorú som si zobral do parády ako úplne prvú.

Aj keď mnohým túto aplikáciu nebude potrebné nejako špeciálne predstavovať, poďme si o nej na úvod povedať niekoľko slov. Aplikácia Fancy Widgets ponúka widgety hodín, počasia a batérie. Widgety hodín a počasia sú buď samostatné alebo navzájom kombinované. Widget batérie je samostatný. Ja som sa pre túto aplikáciu rozhodol, lebo som si zamiloval “flip hodiny” (preklápacie hodiny), ktoré som mal na svojom HTC Touch Pro (Windows Mobile). Po prechode na Android som začal hľadať ekvivalent naozaj prepracovaných hodín od HTC. Hodín so vzhľadom “flip” som našiel niekoľko a asi najznámejšie, ktoré určite poznáte sú Beautiful Widgets. Ale keďže kladiem veľký dôraz na kvalitu spracovania či už prostredia aplikácie, alebo samotného grafického prepracovania widgetu, tak moja voľba padla jednoznačne na aplikáciu Fancy Widget (pôvodný názov aplikácie). Všetky widgety sú nádherne prepracované do najmenších detailov a prostredie aplikácie je prehľadne zoradené do kategórií, kde je možné si všetko nastaviť do najmenších detailov.

Všetky ďalšie detaily a podrobnú recenziu nájdete v dvojdielnom článku Fancy Widgets časť 1 a Fancy Widgets časť 2. od Matrix44 na Android blogoch.

4.11.2011
 • Lukas

  Trosku mala podotazka: Oplati sa robit preklad pre vyrobcu aplikacie? Odvdacia sa aspon full verziou produktu alebo to je pre nich absolutne nepodstatna zalezitost?

 • Preložil som už naozaj veľké množstvo aplikácii a ani jeden autor aplikácie mi neponúkol zadarmo plnú verziu aplikácie. A ja som si nepýtal. Bral som to tak, že keď mi to neponúkli sami od seba, tak to asi tak cítili.
  Určite by ma to potešilo, ale nikdy som za to nič nechcel a ani nečakal. Robím to pre potešenie ako koníček a aby som pomohol ľudom čo vôbec neovládajú angličtinu.
  Napr. práve pre prezentovanú aplikáciu Fancy Widgets som zakúpil dve licencie. Jednu pre seba a jednu pre manželku.
  Ale aby som úplne zodpovedal tvoju otázku, poznám prekladateľa ktorému autor aplikácie sám od seba ponúkol dokonca niekoľko plných licencií. Jedná sa o prekladateľa Martina Juríka ktorý uverejňuje svoje preklady no mojich stránkach, a jedna plná licencia pre aplikáciu Cerberus skončila u mňa, za čo mu ďakujem J

 • Alinkokrasnansky

  Je možné nastaviť aby sa flip hodiny aj pretáčali (animácia)?
  Díky za odpo.

 • Bohuzial animacia flip hodin nie je implementovana v aplikacii. Autor aplikacie sa vyjadril, ze sa obava vysokych HW narokov a spotreby baterie, teda zatial animacia nie je pouzita v aplikacii. Snad neskor.

+