MojAndroid

V mojom prvom článku “Android aplikácie po slovensky” som Vám sľúbil, že Vám budem postupne predstavovať aplikácie, ktoré som preložil do slovenčiny. Ako prvá si zaslúži byť predstavená aplikácia Fancy Widgets, teda aplikácia, ktorú som si zobral do parády ako úplne prvú.

Aj keď mnohým túto aplikáciu nebude potrebné nejako špeciálne predstavovať, poďme si o nej na úvod povedať niekoľko slov. Aplikácia Fancy Widgets ponúka widgety hodín, počasia a batérie. Widgety hodín a počasia sú buď samostatné alebo navzájom kombinované. Widget batérie je samostatný. Ja som sa pre túto aplikáciu rozhodol, lebo som si zamiloval “flip hodiny” (preklápacie hodiny), ktoré som mal na svojom HTC Touch Pro (Windows Mobile). Po prechode na Android som začal hľadať ekvivalent naozaj prepracovaných hodín od HTC. Hodín so vzhľadom “flip” som našiel niekoľko a asi najznámejšie, ktoré určite poznáte sú Beautiful Widgets. Ale keďže kladiem veľký dôraz na kvalitu spracovania či už prostredia aplikácie, alebo samotného grafického prepracovania widgetu, tak moja voľba padla jednoznačne na aplikáciu Fancy Widget (pôvodný názov aplikácie). Všetky widgety sú nádherne prepracované do najmenších detailov a prostredie aplikácie je prehľadne zoradené do kategórií, kde je možné si všetko nastaviť do najmenších detailov.

Všetky ďalšie detaily a podrobnú recenziu nájdete v dvojdielnom článku Fancy Widgets časť 1 a Fancy Widgets časť 2. od Matrix44 na Android blogoch.

4.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+