MojAndroid

Na sociálnych sieťach opäť úradujú podvodníci. Momentálne využívajú dobré meno Slovenskej pošty. V jej mene pribúdajú falošné ponuky práce. Neznáme osoby v súvislosti s týmto požadujú zaslať kópie osobných dokladov priamo cez sociálnu sieť, informuje Slovenská pošta v tlačovej správe.

“Slovenská pošta nikdy nevykonáva náborovú činnosť pracovníkov takýmto spôsobom a nikdy nepožaduje zaslanie kópie osobných dokladov prostredníctvom sociálnych sietí. Občania by mali byť preto ostražití a nereagovať na podvodné pracovné ponuky.”

Iveta Dorčáková, hovorkyňa Slovenskej pošty.

Podvody sú čoraz sofistikovanejšie, o to väčší pozor by ste si mali dávať

Útočníci takýmto spôsobom získajú citlivé informácie o osobách, ktoré môžu následne použiť na rôzne účely. Informácie môžu predávať tretím osobám, prípadne ich použiť na inú nekalú činnosť v mene podvedenej osoby.

V poslednom období sa tento druh podvodu pomerne značne rozšíril a každý deň naň naletia ďalší a ďalší ľudia. Preto by ste mali byť pri poskytovaní svojich osobných údajov obozretní. Ak je pracovná ponuka seriózna, určite je uvedený aj názov spoločnosti, ktorá inzeruje, prípadne iné údaje, ktoré si môžete jednoducho skontrolovať a overiť.

Ak sa cítite byť podvedení konaním neznámych osôb, môžete kontaktovať orgány činné v trestnom konaní, ktoré sú jediné oprávnené prípady prešetrovať.

Náš tip
Pozor na ďalšiu falošnú súťaž, ktorá sa šíri na Facebooku
26.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+