MojAndroid

Na sociálnych sieťach zvykneme byť svedkami rôznych nástrah a nebezpečných klamstiev. Už dlhšiu dobu môžete naraziť na stránky, ktoré sa vás môžu snažiť rôznymi spôsobmi oklamať, či prinajhoršom obrať o majetok. Novou stránkou na tomto nebezpečnom zozname je “Darujeme Ľuďom”, ktorá oslovuje používateľov sociálnej siete Facebook.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Žiadajú údaje o platobnej karte

Pravdou je, že “odolnejší” jedinci tomuto podvodníkovi nenaletia, avšak určite sa nájdu takí, ktorí výhre uveria a z radosti nadiktujú rôzne súkromné údaje. Na stránke najskôr podvodník zorganizuje súťaž. Prihlásených ľudí následne osloví s tým, že sú šťastnými výhercami a požiada ich o kompletné údaje o platobnej karte, s ktorými následne dokáže robiť online nákupy či vyberať peniaze. Používateľ zo snímok obrazovky nižšie sa nedal nachytať a okamžite zistil, že tu niečo nie je v poriadku.

Pamätajte, nikdy nikomu nedávajte svoje súkromné údaje, najmä pokiaľ sa jedná o cudziu osobu zo sociálnej siete. Nemusíme ani spomínať, že všeobecne dať niekomu údaje o platobnej karte je hlúposťou. Nie je známe, či sa podarilo niekoho obrať o peniaze, dobrou správou však ostáva, že stránka v tejto dobe už neexistuje. Aj napriek tomu by ste však mali o takýchto prípadoch informovať vašich najbližších a priateľov, aby na podobné veci nenaleteli.

Náš tip
Podvodný e-mail: Útočník má údajne záznam zo sledovania pornografie. Nereagujete naň
Náš tip
Dajte si pozor na falošné e-maily z bánk. Jedná sa o podvodníkov

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+