MojAndroid

Facebook je najväčšou a najpoužívanejšou sociálnou sieťou sveta. Milióny ľudí po celom svete strávi jej používaním niekoľko desiatok minút denne. Čoskoro sa však toto číslo môže rapídne zvýšiť, keďže Facebook bude obsahovať zoznamku, ktorá nezadaným pomôže nájsť životnú lásku.

Náš tip
Ako nadobro vymazať Facebook? | NÁVOD

Tieto informácie odhalil samotný zakľadateľ modrej sociálnej siete, Mark Zuckerberg. Stalo sa tak pri príležitosti konania vývojárskej konferencie F8, ktorá odhalila najbližšie plány Facebooku a taktiež s ním spojených mobilných aplikácií. Zuckerberg však toho, nanešťastie, o zoznamke veľa neprezradil. Isté však je, že sa bude táto sociálna sieť ešte viac zameriavať na zbližovanie ľudí. Zoznamka bude pravdepodobne pridaná do funkcií Facebooku, avšak nie je vôbec vylúčené, že sa v budúcnosti dočkáme aj jej samostatnej mobilnej aplikácie. Je pritom pomerne prekvapivé, že Zuckerbergova družina prichádza s nápadom na vytvorenie vlastnej zoznamky až teraz.

Nápad, ktorý mohol prísť skôr

Enormné množstvo používateľov tejto sociálnej siete si totiž bezcieľne hľadá svoju chýbajúcu polovičku. Títo jedinci však boli doposiaľ odkázaní na zoznamky tretích strán, akými sú napríklad Tinder či Badoo. Vytvorením vlastnej zoznamky by tak Facebook prinútil svojich používateľov, aby na jeho stránkach trávili ešte viac času. Okrem toho má táto sociálna sieť k dispozícii toľko osobných dát každého používateľa, že by pre ňu nájdenie ideálneho páru malo byť hračkou. Je však celkom možné, že Facebook donedávna vlastnú zoznamku vôbec nechcel. Vrchným predstaviteľom tejto sociálnej siete však mohli zmeniť názor nedávne udalosti.

Facebook totiž prežíva skutočne krušné chvíle, za ktoré môže škandál spojený s únikom osobných informácií. Množstvo používateľov na túto sociálnu sieť zanevrelo, pričom iní jej už nedôverujú tak ako kedysi. Toto tak môže byť cesta, ktorou sa modrý gigant snaží získať svojich používateľov, ako aj svoje stratené renomé späť. Nech už je pravda akákoľvek, Facebook zoznamka sa možno bude podobať vyššie zmienenému Tinderu. Navyše nie je vôbec vylúčené, že bude obsahovať obľúbenú funkciu swajpnutia vľavo či vpravo pre zoznámenie sa s danou osobou alebo jej “preskočenie”.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+