MojAndroid

Aj keď je dnes Facebook najväčšou sociálnou sieťou, stále má niekoľko nedostatkov. Jedným z nich je napríklad ochrana svojej vnútornej siete. Tá totižto obsahovala zadné dvierka, ktoré umožňovali hackerom napojiť sa na jeden z dátových serverov spoločnosti. Jeden šikovný hacker to aj dokázal, a tak sa mohol dostať do interného systému Facebooku bez prihlásenia a pozerať si tak napríklad e-maily zamestnancov alebo rozpracované projekty, ktoré Facebook skúšal vo vlastnej virtuálnej sieti. Na server dokonca nainštaloval vlastnú aplikáciu na posielanie dát.

Náš tip
Facebook Messenger: Tipy a triky, o ktorých ste možno nevedeli

Na chybu upozornil Orange Tsai zo spoločnosti Devcore, ktorý chybu samozrejme ihneď nahlásil aj samotnému Facebooku. Ten celú situáciu preskúmal a bezpečnostný nedostatok odstránil. Hacker sa podľa ich slov nedostal k údajom žiadneho z používateľov, ale napadol interný server spoločnosti, kde si mal možnosť prezerať firemné dáta. Celá situácia by nemala byť braná ako hackerský útok, ale skôr ako upozornenie na to, že aj Facebook si musí dávať pozor na bezpečnosť. Celé to nakoniec dopadlo dobre, no dúfame, že v budúcnosti si na podobné veci dá Facebook pozor.

Zdroj: Engadget, Devcore

25.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+