MojAndroid

Facebook testuje nový nástroj, ktorý by mal zabrániť zneužívaniu mena a profilovej fotografie používateľov. Sociálna sieť by po jeho spustení mala automaticky upozorniť vlastníkov originálnych profilov v prípade, že nájdete duplicitné kontá s rovnakým menom a profilovou fotografiou. Spoločnosť túto funkciu testuje už od novembra a sprístupnila ju už pre 75% všetkých účtov.

Podľa Mashable, systém vie detegovať duplicitný profil, na ktorý upozorní používateľa originálneho účtu. Ten sa môže rozhodnúť, či zneužívanie jeho údajov nahlási alebo nie. Ak zvolí prvú možnosť, Facebook následne manuálne druhý profil skontroluje. Ak sa zistí zneužívanie mena a profilovej fotografie pôvodného používateľa, spoločnosť ho odstráni.

Duplicitné účty sa častokrát používajú na účely spojené s tzv. online šikanovaním. Dotknutá osoba dlho ani nemusí vedieť o zneužívaní jej dobrého mena.

Zdroj: theverge

24.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+