MojAndroid

Facebook a práca v mnohých prípadoch príliš nejdú dokopy a známa sociálna sieť je vnímaná skôr ako prostriedok prokrastinácie či rovno márnenia pracovného času. Obzvlášť sa to týka chatu, niektoré firmy preto prístup na Facebook obmedzujú či rovno blokujú.

Vo viacerých profesiách sa však Facebook stáva dôležitým nástrojom, pomocou ktorého môžu spoločnosti prezentovať svoje produkty, komunikovať s verejnosťou a budovať si publikum. Tento „pracovný“ potenciál sociálnych sietí si určite uvedomujú aj predstavitelia Facebooku a podľa informácií portálu Financial Times spoločnosť vyvíja nový projekt pod názvom „Facebook at Work“ (Facebook v práci). Mal by byť zameraný práve na korporátne prostredie a mať vzhľad bežnej facebookovej stránky, avšak s dôrazom kladeným na zdieľanie dokumentov, chatovanie so spolupracovníkmi a spojenie s obchodnými partnermi. Išlo by teda o akýsi mix služieb Facebook, Google Drive a LinkedIn.

Spoločnosť Facebook tieto informácie zatiaľ nijako nekomentovala, podľa zdroja však zamestnanci sociálnej siete v rámci svojej práce Facebook at Work už nejaký čas testujú. Skúša ho už vraj aj niekoľko externých firiem, je teda možné, že čoskoro sa dočkáme komerčnej verzie tejto služby, ktorá by sa tak stala konkurenciou pre profesijnú sociálnu sieť LinkedIn.

Zdroj: engadget.com

17.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+