MojAndroid

Približne pred rokom spoločnosť Facebook spustila svoj nový produkt Watch, ktorý chcel veľmi ambiciózne konkurovať gigantom ako YouTube, či dokonca Netflix a Hulu. Služba Watch však bola dostupná iba v USA pre limitovaný počet používateľov. Teraz je však pripravená “preraziť” celosvetovo, pretože bude k dispozícii kdekoľvek pre každého na “objavovanie skvelých videí, interakciu s priateľmi, tvorcami a fanúšikmi.”

Jednoducho povedané, Watch je služba na Facebooku, kde možno sledovať videá z účtov, ktoré sledujete, či vydavateľov zameraných na videá. Videá môžu zahŕňať zábavu, šport, novinky a ďalšie veci, ktoré vás zaujímajú. Váš informačný kanál bude pozostávať zo zoznamu sledovaných stránok s videami alebo vám nejaké odporučí. Tiež bude možné si video “odložiť” a dopozerať neskôr.

Konkurovanie Netflixu berie Facebook skutočne vážne

Oznámili, že v službe Watch bude možné sledovať 10 dielny “drama” seriál “Sorry For Your Loss” v hlavnej úlohe s Elizabeth Olsen. Môžme očakávať viacerých tvorcov, ktorí rozšíria svoj video obsah, aby ho mohli speňažiť.

Facebook sa tiež usiluje o to, aby sledovanie videí bolo viac interaktívne. Pred časom spustili nástroj Watch Parties pre skupiny ľudí, ktoré mohli sledovať videá spoločne. Tiež majú vlastnú game show s názvom Confetti, ktorú môžu diváci sledovať.

Ikona Watch sa postupne zobrazí každému na hlavnom paneli, alebo v možnostiach “Viac” v Android aplikácii. Watch bude možné sledovať aj pomocou Samsung Smart TV, Amazon Fire TV, Android TV, Xbox One, či Oculus TV.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Watch Party: Facebook spúšťa novú službu na báze streamu v skupinách

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+