MojAndroid

Spoločnosť Facebook už dávno nie je iba sociálnou sieťou. Mark Zuckerberg a spol. sa angažujú aj v iných formách komunikačných technológií, vo virtuálnej realite a v ďalších oblastiach. Najnovšie plánuje Facebook priniesť vlastného virtuálneho asistenta, ktorý by mal byť konkurenciou pre Google Now, Siri či Cortanu.

Novinka ponesie príznačné označenie Moneypenny, čo ocenia najmä fanúšikovia filmov o Jamesovi Bondovi. Novinka by mala existovať ako funkcia vstavaná do aplikácie Messenger a užívateľom by mala umožniť spýtať sa reálnych ľudí na pomoc s problémom. Zatiaľ nie je zrejmé, čo všetko Moneypenny zvládne, no malo by ísť minimálne o pomoc pri vyhľadávaní informácií a pri nakupovaní.

Nič viac zatiaľ o hlasovom asistentovi od Facebooku nevieme. Zaujímavý je aj fakt, že pôjde o súčasť aplikácie Messenger. Facebook iba nedávno spravil zo svojho komunikačného nástroja platformu, pre ktorú je možné vyvíjať samostatné aplikácie a dokonca aj hry. Zdá sa, že spoločnosť má s Messengerom veľké plány a pridanie hlasového asistenta by mohlo naplniť aspoň časť z nich.

Zdroj: The Information via engadget

14.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+