MojAndroid

Facebook je jednou z platforiem, kde sa dezinformácie šíria nezadržateľnou rýchlosťou. Vývojári však podľa informácií na portáli techcrunch.com prišli na spôsob, ako zaručiť relevantnosť informácií v používateľmi zdieľanom obsahu týkajúceho sa vakcín.

Facebook pridá k príspevkom o vakcínach COVID-19 štítok

Vakcíny sú v tomto čase jednou s najdiskutovanejších tém, okolo ktorých existuje veľké množstvo hoaxov a nepravdivých informácií. Facebook však s nimi zvádza boj pomocou rôznych prostriedkov. Tentokrát sa k ním pridávajú COVID-19 štítky. Malo by ísť o štítky, ktoré budú pridané ku každému príspevku týkajúceho sa vakcíny. Používatelia si tak môžu overiť pravosť príspevku, prípadne pochopiť informácie vytrhnuté z kontextu.

facebook covid 19 stitok
Príklad označenia | Zdroj: Techcrunch.com

„Tieto štítky obsahujú dôveryhodné informácie o bezpečnosti vakcín na COVID-19 od Svetovej zdravotníckej organizácie. Štítok pridávame napríklad k príspevkom, ktoré hovoria o bezpečnosti vakcín na COVID-19 a upozorňujeme, že vakcíny prechádzajú testami bezpečnosti a účinnosti skôr, ako budú schválené”

Zavedený bude taktiež aj dočasný systém prísnejších sankcií pre osoby, ktoré opakovanie porušia pravidlá používania Facebooku. Tieto opatrenia vrátane štítkov platia rovnako aj pre Instagram. Štítky sú dostupné zatiaľ iba v angličtine, španielčine, indonézštine, portugalčine, arabčine a francúzštine. Podpora ďalších jazykov by mala pribudnúť v priebehu niekoľkých týždňov.

facebook mapa vakciny
Zdroj: Techcrunch.com

Vďaka spolupráci s rôznymi národnými a svetovými zdravotníckymi úradmi a vďaka obrovskému dosahu na používateľov, spúšťa sociálna sieť ešte jeden zaujímavý nástroj. Ten by mal pomôcť používateľom, ktorí majú záujem a môžu sa zaočkovať vyhľadať dostupné miesto, kde tak môžu urobiť. Aplikácia následne presmeruje záujemcu na stránku očkovacieho centra či nemocnice, kde si môže dohodnúť termín.

Facebook uviedol, že plánuje rozšíriť tento nástroj do ďalších krajín, keď sa zvýši globálna dostupnosť vakcíny.

Facebook
Facebook
Developer: Facebook
Price: Free
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot

Náš tip
Hacknutý účet na Facebooku aj Azete, nemohol som sa prihlásiť. Ako som to vyriešil?

16.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+